COVID-19 розтрощить регіони Росії: росіяни поїдуть у Москву і Санкт-Петербург

Пандемія COVID-19 і падіння цін на нафту спровокують масовий відтік росіян з регіонів в Москву і Санкт-Петербург вже в найближчі два роки.

Москва
Росіяни поїдуть у Москву / Фото: sobyanin.ru

У зв'язку з погіршенням стану економіки Росії через коронавірусну епідемію та обвал цін на нафту росіяни будуть масово залишати регіони і вирушать до найбільших економічних центрів – Москви, Московської області і Санкт-Петербургу. Це призведе до падіння доходів федеральних округів і спровокує економічну кризу в регіонах.

Росіяни залишать регіони, в яких зафіксовані низькі доходи населення, слабке соціальне забезпечення і критичний рівень інфраструктури. В зоні серйозного ризику перебувають також регіони, які близько розташовані до центрів економічного розвитку, повідомляє РБК з посиланням на прогноз аналітиків агентства Moody's.

Внаслідок цього регіони будуть змушені боротися з падінням рівня регіональної економіки та зниженням доходів.

Ще одним фактором внутрішньої міграції може стати пік безробіття в Росії, який прогнозують на другий квартал. Передбачається, що до 10% економічно активного населення Росії залишиться без роботи.

Аналітики вважають, що найбільше людей поїдуть з Нижегородської, Самарської та Омської областей. Також буде бракувати населення у Чувашії та Башкирії.

Раніше економіст і політолог Олег Соскін розповів, скільки протримається Росія в умовах падіння ціни на нафту та пандемії коронавірусної інфекції.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти