Коротко:
- Росія втратить військові бази в Середземному морі у разі повалення режиму Башара Асада в Сирії
- Союзники Росії поступово скорочують її підтримку
Якщо режим Башара Асада в Сирії буде повалено, Росія втратить свої військові бази в цій країні, що значно обмежить її здатність впливати на Середземноморський регіон. Таку думку висловив колишній командувач армії США в Європі, генерал у відставці Марк Гертлінг, в інтерв’ю для CNN.
Гертлінг нагадав про дві ключові російські бази в Сирії — військово-морську в Тартусі та авіаційну на базі Хмеймім, які забезпечують Москві стратегічний доступ до Середземного моря. За його словами, втрата цих баз у разі повалення сирійського режиму серйозно обмежить можливості Кремля впливати на регіон.
Водночас генерал наголосив, що Росія вже суттєво втратила свій вплив у Чорному морі через війну з Україною, а її бази в Балтійському регіоні, зокрема в Калінінграді, також перебувають під загрозою.
"Путіна дійсно загнали у кут. Усі ці бази є критично важливими для військової присутності Росії у цих регіонах, а підвищення активності повстанців у Сирії посилило занепокоєння щодо російських маршрутів постачання навіть там", – підкреслив Гертлінг.
Гертлінг зазначив, що ці виклики доповнюються економічними проблемами РФ та скороченням підтримки з боку її союзників.
"Якими б спокійними не видавалися Путін і його речник, у них немає причин почуватися добре з приводу того, що відбувається", – вважає Гертлінг.
Ситуація в Сирії - останні новини за темою
Нагадаємо, як раніше повідомляв Главред, Сирія знову стала епіцентром уваги через ескалацію збройного конфлікту, який триває вже понад десять років. Останні події посилюють гуманітарну кризу та загрожують стабільності в регіоні. Главред підготував огляд ключових моментів загострення, впливу Росії та потенційного зв’язку із ситуацією в Україні.
Сили, що протистоять режиму Башара Асада, підтримуваному Росією, активізували наступ на півдні країни. У містах Хама, Хомс і Сувейда розпочалися бої, повідомляє пресслужба ГУР МО України.
Повстанці продовжують розширювати зону контролю, перемістившись до провінції Хама після досягнень у провінціях Алеппо та Ідліб, інформує турецьке агентство Anadolu.
Інші новини:
- Поповнення ППО від країн НАТО: Україна може отримати 20 систем до кінця року - МЗС
- Армія РФ не може наступати по всій лінії фронту: в ГУР озвучили причину
- Місто на Донбасі під загрозою падіння: експерт розповів, коли буде головна битва
Що відомо про CNN?
CNN (англ. Cable News Network; укр. Кабельна мережа новин) — одна з провідних телерадіокомпаній світу. Була заснована у 1980 р. Тедом Тернером виключно як телевізійне агентство новин.
Штаб-квартира компанії розташована в місті Атланта, штат Джорджія, однак в інших містах країни, а також закордоном знаходиться багато філіалів. Крім США, телекомпанія транслює по кабельній мережі свої передачі також і на Канаду. Окремий підрозділ "CNN International" здійснює мовлення на 212 інших країн світу через супутник. В усьому світі випуски новин телекомпанії дивляться більш ніж 1,5 мільярди осіб, пише Вікіпедія.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред