Масштабна пожежа в Нотр-Дамі: як виглядає собор зараз

ЗМІ опублікували фото собору Паризької Богоматері в Парижі через рік після страшної пожежі.

Масштабна пожежа в Нотр-Дамі: як виглядає собор зараз
Нотр-Дам через рік після пожежі / WINDFALL FILMS

В ніч з 14 на 15 квітня минулого року в шедеврі світової архітектури - соборі Паризької Богоматері (прославленому в легендарному однойменному романі французького класика Віктора Гюго) сталася масштабна пожежа.

Журналісти ВВС виклали фото і відео собору Паризької Богоматері через рік після пожежі, на яких видно, що шпиль собору впав під час пожежі, але сам собор дивом уцілів.

Кореспондент у Парижі Люсі Вільямсон розповіла, чому відновлення даху Нотр-дам-де-Парі було припинено, що турбує реставраторів, і чому настоятель собору порівнює його з солідною дамою.

"Сумно, але й в такому вигляді – напівзруйнований, з дірками – він не втратив своєї чарівності. А в стінах спорожнілої будівлі примарно співає вітер. Майже весь минулий рік цю тиху музику перекривали будівельні роботи, туристи і рух транспорту навколо. Але сьогодні у цього готичного гіганта тихо і порожньо", – повідомила кореспондент.

"Нотр-Дам – це 850-річна поважна леді, – говорить настоятель собору Патрік Шові. – Старенька, яка отримала тяжкі травми та зараз хворіє. Думаю, тут є певний символізм. Зараз всі літні і хворі люди – на карантині або в самоізоляції. Та Нотр-Дам – не виняток. Він один, але не кинутий напризволяще".

Рік тому, 15 квітня 2019, монсеньйор Шові відпочивав у сусідньому кафе, коли побачив густі клуби білого диму, що підіймалися зі шпиля Нотр-Даму. Він кинувся до будівлі, котру так добре знає.

Вогонь швидко робив свою справу, охопивши середньовічні крокви. А потім перекинувся на знаменитий шпиль, який впав на очах у тисяч приголомшених людей. Протягом декількох критичних годин пожежники попереджали французького президента, що, можливо, не зможуть врятувати собор.

Під час пожежі розплавилося багато свинцю. Свинцевий пил також осів на знаменитих вітражах. Щоб убезпечити людей, які працюють над відновленням собору, спеціаліст по вітражах Клодін Луазель ретельно перевіряє кожну вітражну панель у будівлі 19-го століття.

Пожежа в Соборі Паризької Богоматері

Нагадаємо, масштабна пожежа в шедеврі світової архітектури - собор Паризької Богоматері (прославленому в легендарному однойменному романі французького класика Віктора Гюго) сталася в ніч з 14 на 15 квітня. Вогнеборцям вдалося ліквідувати загоряння тільки через декілька годин. Від полум'я у них вдалося зберегти дві вежі Нотр Дам де Парі і деякі скарби світової культури, в тому числі Терновий вінець Ісуса Христа і туніку святого Людовіка.

Пізніше президент Франції Еммануель Макрон публічно розповів про ймовірні терміни відновлення собору Паризької Богоматері.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти