Україні пощастило з результатами виборів у США, тому що "демократ" Джозеф Байден неодноразово підкреслював, що найважливішим і основним пріоритетом його зовнішньої політики буде підтримка України і опір російській агресії.
Про це в інтерв'ю Obozrevatel заявив Андрій Піонтковський - російський політолог і публіцист, який живе в США.
Відповідаючи на запитання, що саме може зробити Байден щодо України, Піонтковський зазначив, що "не треба ухвалювати нових пекельних санкцій" щодо Росії.
"Найнеприємніші, руйнівні санкції для путінського режиму вже передбачені знаменитим законом Про протидію ворогам Сполучених Штатів, ухваленим 2 серпня 17-го року. Він майже одноголосно був прийнятий Конгресом, і Трамп його дуже неохоче підписав. Проект передбачав заморожування і арешт фінансових активів, як написано в тексті закону – "олігархів і чиновників, близьких до Путіна", - нагадав політолог.
"Цей захід руйнівний не лише тим, що у керівників Росії відбирається награбоване, але і тим, що віталася б переважною більшістю російського населення", - вважає Піонтковський.
Що стосується підтримки України, то тут вже все залежить від дипломатичної ініціативи Києва.
читайте також"Не визнаю поразку": Трамп "дав задню" і висунув нові звинувачення"По-моєму, цілком дозріла ситуація в адміністрації Байдена для надання Україні так званого статусу Major Non-NATO Ally-головний союзник, не член НАТО. Цей статус є в Ізраїлю, Південної Кореї, Австралії, Японії, Нової Зеландії. Всі вони - найближчі союзники НАТО, що дає фактично такий же доступ до військової допомоги Сполучених Штатів як і членство в НАТО", - зазначив експерт.
Україна формально подала на цей статус ще роки три або чотири тому.
"Але потім адміністрація Трампа, як і багато іншого, пов'язане з санкціями, замотала його. Тепер саме час все це виконати. Рішучі наміри Байдена щодо надання допомоги Україні будуть виконані, тому що вони користуються повною підтримкою і республіканців", - резюмував Піонтковський.
Нагадаємо:
- 14 вересня президент Володимир Зеленський затвердив нову Стратегію національної безпеки України. У документі йдеться про те, що одним із зовнішньополітичних пріоритетів України є інтеграція в НАТО та Євросоюз.
- 12 червня Україні надали в НАТО статус партнера із розширеними можливостями.
- Пізніше президент Володимир Зеленський подякував Альянсу за надання нашій країні особливого статусу.
- Американський генерал-лейтенант у відставці, колишній командувач військами США в Європі в 2014-17 роках, ветеран воєн в Іраку і Афганістані Бен Ходжес назвав умови членства України в НАТО.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред