Туреччина помилково вважає, що ситуацію в Нагірному Карабасі можна врегулювати силовими методами, в цьому позиції Москви і Анкари розходяться, заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.
"В даному випадку Туреччина з нашої точки зору помилково вважає, що миру можна досягти силовими методами", - сказав він в інтерв'ю телеканалу RT Росія.
"Тут ми розходимося в судженнях", - додав Пєсков.
У той же час він підкреслив, що Росія не мала права вводити війська на територію Нагірного Карабаху, вона могла тільки ввести миротворців після згоди конфліктуючих сторін.
"Ні, ми отримали право ввести миротворців тільки після того, як на це дали згоду конфліктуючі сторони, і ввести на лінію поділу. Просто ввести війська, тим більше в Карабах, такого права за міжнародними законами У Росії не було" - сказав Пєсков.
Він підкреслив, що Росія залишається країною, яка прихильна всім резолюціям Радбезу ООН.
читайте такожПеремир'я під загрозою: у Туреччині назвали умову відновлення боїв за КарабахКрім того він повідомив, що президенти РФ і Туреччини Володимир Путін і Реджеп Таїп Ердоган домовилися про створення моніторингового центру з контролю за дотриманням домовленостей Баку і Єревану, який буде розташований на території Азербайджану, але за межами Нагірного Карабаху.
"Ви знаєте, що в результаті цього контакту з'явилася домовленість про те, що буде Моніторинговий центр, він буде розташований на території Азербайджану, яка не є територією Карабаху", - додав він.
За словами Пєскова, з цього центру "будуть здійснюватися дії з моніторингу режиму припинення вогню, який на землі вже підтримується і забезпечується російськими миротворцями".
- 27 вересня, Вірменія та Азербайджан почали бойові дії в районі Нагірного Карабаху.
- Сторони звинуватили один одного у взаємних обстрілах, в результаті яких є загиблі.
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що військова операція в Карабасі є відповіддю на артилерійський обстріл з боку противника, в якому загинули азербайджанські мирні жителі.
Історія війни за Нагірний Карабах
- На початку 1990-х років в результаті збройного конфлікту з Вірменією і вірменським населенням Нагірного Карабаху Азербайджан втратив контроль над цією територією.
- Режим припинення вогню між Вірменією і самопроголошеною Нагірно-Карабахською республікою, з одного боку, і Азербайджаном, з іншого боку, був встановлений в травні 1994 року.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред