Адміністрація президента США Джо Байдена зацікавлена в продовженні з Росією договору про скорочення наступальних озброєнь (СНО-3). Однак натомість Москва може вимагати, щоб Вашингтон спробував вплинути на Україну з метою виконання домовленостей щодо Донбасу на вигідних росіянам умовах.
Про це заявив експерт-міжнародник Максим Ялі в ефірі телеканалу Україна 24, коментуючи перші телефонні перемовини американського глави держави Джо Байдена з російським президентом Володимиром Путіним.
За його словами, у Кремлі бачать зацікавленість Вашингтона в продовженні договору СНВ3, тому Росія може зажадати, щоб США спробували чинити тиск на Київ.
"Байден зазначив, що в адміністрації президента зацікавлені в продовженні угоди СНО-3 про скорочення ядерного потенціалу. А в адміністрації Путіна, коли бачать таку зацікавленість, то висувають зазвичай власні умови. Для Росії Україна є пріоритетом, і я переконаний, що вони вимагатимуть поступок щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, реалізації Мінських домовленостей саме за власним сценарієм. І будуть намагатися зробити так, щоб США чинили тиск на Київ, щоб Київ став ці домовленості виконувати, і не обов'язково так, як там прописано", - вважає Ялі.читайте такожМайбутній держсекретар США розкрив масштабні плани щодо України та Росії
Також він додав, що США за президентства Байдена бачитимуть Росію своїм головним противником. Тиск американців на РФ посилиться, а компромісу між державами наразі не передбачається. При цьому Москва спробує торгуватися з Вашингтоном і може з цією метою підняти питання російсько-українського конфлікту на сході України.
"У Кремлі, розуміючи, що американська адміністрація зацікавлена в продовженні цієї угоди намагатимуться підвищувати ставки і максимум для себе виграти. Хоча насправді ця угода вигідна Росії, тому що вона не зацікавлена в новій гонці озброєнь, і адміністрація Трампа шантажувала цим і піднімала ставки. Однак Кремлю теж вдавалося шантажувати, зокрема завдяки питанню України", - підкреслив Максим Ялі.
США - Росія новини
- Телефонні перемовини Байдена і Путіна відбулися 26 січня. Глави держав обговорили питання продовження договору про скорочення стратегічних ядерних озброєнь на 5 років. Також у Вашингтоні поінформували Москву про рішучу підтримку територіальної цілісності та суверенітету України.
- Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк позитивно оцінив заяву Вашингтона. Чиновник зазначив, що такі слова свідчать про повернення США в якості арбітра на міжнародну політичну арену і демонструють пріоритет питань Києва для Америки.
- Держдума Росії 27 січня підтримала продовження угоди СНО-3 між РФ і США на 5 років. Заступник голови МЗС РФ Сергій Рябков заявив, що домовленості не обмежують право держав на створення нових видів озброєнь.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред