Туреччина підтримує проведення Азербайджаном військової операції в районі Нагірного Карабаху і має намір пояснити світовій спільноті мету проведення Баку наступальних дій. Режим припинення вогню не призведе до відновлення територіальної цілісності азербайджанської держави. Вирішення конфлікту в короткі терміни можливе тільки в разі виведення Єреваном своїх військ з території невизнаної Нагірно-Карабаської республіки.
Про це заявив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу під час свого візиту до Баку, повідомляє Інтерфакс-Азербайджан.
За його словами, Анкара підтримує Баку, оскільки азербайджанська сторона проводить операцію зі звільнення своєї землі. Азербайджан має всі повноваження на ведення таких дій.
"Ми відчуваємо, що Азербайджан сповнений рішучості продовжувати цю боротьбу за деокупацію своїх територій, зі свого боку ми готові бути поруч у всьому. Баку має повне моральне і юридичне право самому вирішити проблему окупованих територій", - стверджує Чавушоглу.
При цьому дипломат акцентував увагу на тому, що території Баку були окуповані вірменами протягом 30 років, про що Туреччина має намір розповісти міжнародному політичному співтовариству.
Крім того, турецький глава МЗС уточнив, що Анкара не бачить жодного сенсу у встановленні режиму припинення вогню, оскільки такі заходи не допоможуть відновити територіальну цілісність Азербайджану. Єдиний спосіб швидкого врегулювання конфлікту - деокупація Вірменією Нагірного Карабаху.
"Яка користь від припинення вогню? Чи забезпечить припинення вогню звільнення азербайджанських земель? Ні. Це питання зараз необхідно остаточно вирішити, а вихід простий - Вірменія повинна піти з окупованих територій Азербайджану", - додав Чавушоглу, підкресливши, що виведення вірменських військ з НРК стабілізує ситуацію на Південному Кавказі.читайте такожУ Азербайджані розкрили плани щодо наступу на Нагірний Карабах
Позиція Туреччини щодо конфлікту у Нагірному Карабасі
- Після ескалації збройного конфлікту Азербайджану і Вірменії у Нагірному Карабасі 27 вересня, Туреччина підтримала Баку і висунула низку звинувачень проти Єревана. У Анкарі назвали Вірменію "терористичною державою", яка своїми діями дестабілізує ситуацію на Південному Кавказі.
- Президент Туреччини Реджеп Ердоган розкритикував США, Росію і Францію за нездатність врегулювати конфлікт Вірменії та Азербайджану протягом 30 років і заявив, що країни-гаранти нагірно-карабахського протистояння не повинні диктувати свої умови Ільхаму Алієву.
- У Ердогана пообіцяли всебічну військову допомогу Азербайджану у протистоянні з Вірменією і не виключили підключення до конфлікту збройних сил Туреччини.
- Прем'єрміністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що перемир'я в зоні вірмено-азербайджанського конфлікту настане тільки в тому випадку, якщо Туреччина піде з Південного Кавказу.
- Пашинян попередив Європу про імперіалістські плани Ердогана і запевнив, що якщо міжнародне співтовариство не відреагує на втручання Туреччини у війну у Нагірному Карабасі, війська Анкари опиняться біля Відня.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред