У війні за Нагірний Карабах на боці Азербайджану воюють сирійські найманці, заявив прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян. За його словами, вербує і доставляє їх Туреччина.
"Прем'єр Вірменії заявив про наявність "повноцінних доказів" вербування і доставки Туреччиною до Азербайджану тисяч сирійських найманців", - повідомляє РІА Новини в Telegram.
Крім того, як заявив міністр закордонних справ Вірменії Зограб Мнацаканян в інтерв'ю Sputnik International, є досить багато фактичних доказів щодо присутності озброєних найманців з Сирії та Лівії в зоні карабаського конфлікту, а також щодо їх перекидання Туреччиною до цього регіону: це підтверджено і розвідслужбами країн-співголів Мінської групи ОБСЄ.
"Ніхто, в тому числі і Туреччина, не може стверджувати, що в контексті нагірно-карабаського конфлікту вона виступає як неупереджена або нейтральна сторона. Туреччина розглядає цей конфлікт як можливість поширити свій вплив у ще одному сусідньому, Південно-Кавказькому регіоні, і треба протидіяти, а не заохочувати її спроби використовувати в цих цілях карабаський конфлікт і завдавати колосальних страждань народам регіону", - сказав очільник МЗС, його цитує Sputnik Вірменія.
Війна за Нагірний Карабах – про що повідомлялося раніше:
- 31 жовтня прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян звернувся до глави Кремля Володимира Путіна з проханням почати консультації для визначення форми підтримки щодо забезпечення безпеки Вірменії.
- 30 жовтня прессекретар російського глави держави Дмитро Пєсков заявив, що миротворчий континент в зону вірмено-азербайджанського конфлікту у Нагірному Карабасі може бути введений тільки за погодженням з Баку і Єреваном.
- 14 жовтня очільник МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що процес врегулювання збройної конфронтації Вірменії та Азербайджану в Нагірному Карабасі може супроводжуватися присутністю російських миротворців.
- Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян в інтерв'ю західній пресі сказав, що єдиним виходом з ситуації, що склалася в Нагірному Карабасі, є введення російських миротворців в зону конфлікту.
Конфлікт в Нагірному Карабасі - що важливо знати:
Азербайджан і Вірменія перебувають у стані військового конфлікту через суперечку про приналежність Нагірного Карабаху. У далекому 1991 році Нагірний Карабах, за підтримки Єревана, оголосив про свій суверенітет і незалежність від Азербайджану. Це стало причиною трирічного збройного конфлікту.
У період збройного зіткнення загинули понад 30 тисяч осіб.
Держави підписали Бішкекський протокол про перемир'я і перевели конфлікт у заморожений стан. Однак час від часу між Єреваном і Баку відбуваються перестрілки.
Міжнародна спільнота вважає Нагірний Карабах територією Азербайджану. Такої ж позиції дотримується й офіційний Київ.
27 вересня збройні сили Азербайджану напали на невизнану Нагірно-Карабаську Республіку. Між силами Вірменії та Азербайджану знову почалися запеклі бої.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред