На тлі масових акцій протесту білоруські опозиціонери Світлана Тихановська і Павло Латушко звернулися до армії.
"Сьогодні звертаємося до білоруської армії і всіх військових, на чиїх плечах лежить суверенітет Білорусі і безпека народу. Ваша служба завжди ґрунтувалася на честі, справедливості та відданості Батьківщині. Але зараз вас хочуть втягнути у війну проти власного народу",- заявили опозиційні лідери Білорусі у відео, яке було оприлюднене в Telegram-каналі Тихановської.
Вони зазначили, що у самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка вже не вистачає ресурсів, аби триматися за владу, тому він залучає сили армії та досвідчених військових управлінців. Латушко підкреслив, що не можна допустити, щоб військових використовували у терорі проти білорусів.
читайте такожБілорусь опинилася за крок від громадянської війни
"Ми знаємо, що військових залякують і вимагають порушити присягу, яку Ви давали - бути відданим своєму народові, свято дотримуватися Конституції РБ і самовіддано захищати незалежність", - сказав він.
Латушко уточнив, що опозиція знає про те, що деякі "вже відмовилися від служби режимові", також є і ті, хто "роздумує про те, щоб залишити службу".
Він закликав військових не підкорятися режиму Лукашенка, не допустити вбивств, репресій і беззаконня.
За словами Латушка, відхід Лукашенка неминучий, але військові можуть його прискорити і "якщо сьогодні Лукашенко піде, завтра Росія і Європа будуть працювати з новим президентом".
"При новому уряді за вами збережеться повага, робочі місця, підвищиться оплата праці та престиж професії. Знайте, що ми працюємо спільно, формуємо структури та антикризові плани, щоб разом із народом йти до вільної, демократичної та незалежної Білорусі", — додав опозиціонер.
Тихановська також заявила, що військові є потужною третьою силою, яка визначить, чи будуть вони підтримувати диктатуру або встануть на захист мільйонів білорусів.
"Будьте з нами — чесно виконуйте свій обов'язок і присягу", - підсумували опозиціонери.
Санкції проти Лукашенка-про що повідомлялося раніше:
- 13 жовтня спікер із закордонних справ і політики безпеки в Європейській службі зовнішніх зв'язків Петер Стано заявив, що Європейський Союз може розширити санкції проти чиновників і представників влади Білорусі у разі застосування бойової зброї проти учасників протестів.
- 3 жовтня Євросоюз оприлюднив санкційний список білоруських чиновників, які потрапили під обмежувальні заходи у зв'язку з порушенням прав людини та фальсифікаціями на президентських виборах у Білорусі.
- 2 жовтня Європейський Союз офіційно ввів обмежувальні заходи проти 44 державних діячів Республіки Білорусь. Невизнаного президента РБ Олександра Лукашенка в санкційних списках немає.
- 31 Серпня санкції проти режиму Олександра Лукашенка ввели країни Балтії. Литва, Латвія та Естонія заборонили в'їзд на території своїх держав 30 білоруським чиновникам.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред