Криза Вірменії та Азербайджану: у Баку оголосили про масштабні бойові навчання

16 травня 2021, 13:55
183
Азербайджан працює над приведенням військ до бойової готовності.
армія Азербайджану
Азербайджан оголосив про військові навчання, які триватимуть до 20 травня / Міністерство оборони Азербайджану

Підрозділи армії Азербайджану запустили старт бойових маневрів, в яких приймуть навчання 15 тисяч військових. Головним завданням навчань є перегрупування військ, вдосконалення взаємодії та приведення їх у стан бойової готовності. Маневри повинні тривати до 20 травня.

Як повідомляє пресслужба Міністерства оборони Азербайджанської республіки в неділю, 16 травня, в навчаннях будуть задіяні до 300 танків, інша бронетехніка, близько 400 ракетно-артилерійських установок, реактивні системи залпового вогню, міномети, протитанкові засоби, а також до 50 одиниць військової авіації і безпілотних літальних апаратів.

У відомстві вказали, що у рамках маневрів головна увага буде сконцентрована на перегрупуванні бойових підрозділів, роботі над взаємодією військових об'єднань і приведенню військ у стан боєготовності.

"У навчаннях основну увагу приділено управлінню, приведенню до бойової готовност і перегрупуванню військ, у тому числі вдосконаленню бойового злагодження і взаємодії між загальновійськовими об'єднаннями, ракетними і артилерійськими військами, авіацією і силами спеціального призначення", - зазначили у Міноборони республіки.читайте такожУ Азербайджані відреагували на звернення Вірменії до ОДКБ

Підкреслюється, що під час навчань, які повинні тривати до 20 травня, війська також планують виконати завдання з попередження провокацій незаконних збройних формувань, і провести операції, спрямовані на нейтралізацію терористів.

Нагадаємо, раніше почали навчання Військово-повітряні сили азербайджанської держави. У маневрах задіяні бойові літаки і безпілотники Байрактар. У рамках поставлених завдань, льотчики виконують навчальні маневри в денний і нічний час. При цьому проходить відпрацювання навичок ведення розвідки в повітряному просторі з метою визначення координат наземних цілей передбачуваного противника.

Криза Вірменії та Азербайджану

  • У Міністерстві оборони Вірменії 12 травня зробили заяву про те, що війська Азербайджану на одній з ділянок Сюнікської області, поруч з якою проходить новий кордон держав після закінчення війни у Карабасі, здійснили спробу проведення дій щодо "уточнення кордонів".
  • Домовленості щодо Нагірного Карабаху від 9 листопада 2020 року передбачають будівництво через Сюнікську область транспортного коридору – Баку має намір з'єднати ексклав Нахічевань з Азербайджаном і Туреччиною. Азербайджанський президент Алієв вже заявив, що держава готова застосувати силу для реалізації своїх планів.
  • Глава уряду Вірменії Нікол Пашинян 14 квітня зробив заяву про те, що Єреван вважає ситуацію у Сюнікській області військовим вторгненням Азербайджану і звернеться до ОДКБ. Він попередив про це російського президента Володимира Путіна.
  • Прессекретар глави РФ Дмитро Пєсков сказав, що Путін наполягає на врегулюванні кризи на базі домовленостей від 9 листопада. При цьому, за словами спікера Кремля, Пашинян не звертався за військовою допомогою до Москви.
  • Пізніше Пашинян розповів про те, що він звернувся до Росії за військовою допомогою. Як підкреслив глава вірменського уряду, карти Вірменії і російської військової бази на території країни підтверджують приналежність Єревану територій, на які вдерлися війська Азербайджану.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти