Нова адміністрація США на чолі з президентом Джо Байденом підтримує Україну тільки на словах. Насправді у Вашингтоні так і не запустили нові санкції проти Північного потоку-2, зменшили військову допомогу Києву і досі не затвердили кандидатуру американського посла в Україні. Такі дії свідчать про те, що Штати насправді не налаштовані серйозно допомагати українській державі. Про це заявив економіст, колишній радник російського президента Андрій Ілларіонов.
У ефірі телеканалу Україна 24 він розкритикував президента Байдена і сказав, що адміністрація нового американського глави держави не демонструє реальної підтримки Києва.
"Байден дійсно друг України, але тільки на словах. Що стосується слів на підтримку України - він дійсно їх каже, і співробітники його адміністрації кажуть. А ось що стосується справ - то наразі жодного реального кроку, який би свідчив про нормальне регулярне ставлення до України, ми не бачимо", - зазначив Ілларіонов.
В якості одного з прикладів він навів ситуацію з газопроводом Північний потік-2. Президент отримав можливість впровадити санкції проти трубопроводу, проте за 100 днів обмежень від адміністрації не було. Проект призупинено не Вашингтоном, а зусиллями німецьких екологів.
"Наприклад, Конгрес прийняв два закони, що зобов'язують президента США впровадити санкції проти "Північного потоку". Минуло більше 100 днів - жодні санкції не впроваджені, будівництво тривало, і призупинилося тільки тоді, коли німецькі екологи подали до суду. Призупинили німецькі екологи, але не адміністрація Байдена", - пояснив він.читайте такожІлларіонов пояснив, навіщо Європі СП-2 замість транзиту газу через Україну
Крім того, за словами економіста, у 2021 році, згідно з планами, Штати повинні були надати Україні військову допомогу на суму в 275 мільйонів доларів. Однак нова адміністрація заявила, що Вашингтон готовий виділити тільки 125 мільйонів доларів.
"Спочатку адміністрація повідомила про ці 275 млн, а потім сказала, що дасть тільки 125, а про 150 навіть мови наразі немає. Перше питання, яке треба було б обговорювати на перемовинах: чому ця сума була зменшена? Цього немає", - сказав Ілларіонов.
Також він додав, що у США досі не затверджений посол в Україні. Причому кандидатура дипломата навіть не пройшла процедуру обговорення та узгодження. Подібні дії свідчать про відсутність планів у Вашингтона щодо серйозної підтримки української держави.читайте такожВійськова допомога від США: що реально дадуть Україні і чим відповість Росія
"Виникають такі речі, які пов'язані не тільки з додатковим пакетом, але навіть з тим обов'язковим, тим, що робили попередні адміністрації. Є провина обох сторін. Це відбувається тому, що нинішня адміністрація явно не налаштована на серйозні дії на з підтримки України. З українського боку проблема в тому, що не вистачає досвіду і кваліфікації, наполегливості", - підкреслив Андрій Ілларіонов.
Новини США та України
- Американська газета The Washington Post 6 травня випустила в матеріал, в якому журналісти розповіли про результати візиту держсекретаря США Ентоні Блінкена в Україну.
- Згідно з інформацією з преси, Блінкен не давав Україні конкретних обіцянок щодо додаткових постачань озброєнь. У Вашингтоні підтримують українську державу, однак рішення щодо зброї наразі не прийняли.
- Крім того, на думку журналістів WP, у США вважають проблему України другорядним питанням. Американська влада в якості головного геополітичного виклику бачить проблему протистояння з Китаєм.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред