Війна у Нагірному Карабасі спалахнула з новою силою через небажання Вірменії піти на врегулювання конфлікту відповідно Мадридських принципів, згідно з якими вірменські війська повинні залишити 7 окупованих азербайджанських районів навколо Карабаху на підставі резолюції Радбезу ООН від 1993 року.
Про це заявив азербайджанський політолог і дипломат Фікрет Садихов у коментарі виданню Sputnik Азербайджан.
За його словами, Єреван проігнорував згадані раніше азербайджанським президентом Ільхамом Алієвим базові принципи врегулювання конфлікту.
Як зазначає Фікрет Садиков, Алієв говорив про так звані Мадридські принципи. Йдеться про те, що війська Вірменії повинні залишити 7 захоплених азербайджанських районів навколо Нагірного Карабаху відповідно до міжнародного законодавства.читайте такожАлієв оцінив ймовірність повномасштабної війни Азербайджану з Вірменією
"Остання пропозиція - мадридський варіант врегулювання цієї проблеми - полягав у тому, що вірменські війська залишають всі сім окупованих азербайджанських районів відповідно до резолюцій Ради Безпеки ООН від 1993 року", - сказав політолог.
Згідно з домовленостями, до деокупованих районів повертаються азербайджанські біженці, після чого починається діалог про визначення статусу Нагірного Карабаху в складі Азербайджану з урахуванням думки повернувшихся вимушених переселенців.
Однак Вірменія, як стверджує експерт, прийняла рішення порушити раніше встановлені домовленості.
"Але Вірменія відкинула все це і пішла на провокації, на кшталт "інавгурації" у Шуші і пропозицій перевести туди парламент так званої "НКР". Крім цього, туди стали привозити сім'ї з Близького Сходу", - підкреслив Садихов.
Конфлікт у Нагірному Карабасі
- Вірмено-азербайджанський конфлікт в районі Нагірного Карабаху загострився вранці, 27 вересня. Сторони висунули двосічні звинувачення в порушенні режиму припинення вогню, після чого у Азербайджані оголосили про початок контрнаступальної операції.
- 21 жовтня третій президент Вірменії Серж Саргсян заявив, що Баку не вдасться взяти під свій контроль всі території Нагірного Карабаху військовим шляхом. Єдиним виходом із ситуації він бачить перемовини за участю міжнародних посередників. Прямі перемовини з Алієвим не дадуть результату - Азербайджан не має наміру визнавати незалежність Нагірного Карабаху.
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв підкреслював, що питання суверенітету НКР є червоною лінією для Баку. Азербайджанська сторона не піде на цей крок за жодних обставин.
- Прем'єрміністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що наразі Єреван не бачить перспектив мирного врегулювання конфлікту у Нагірному Карабасі і закликав вірмен формувати загони самооборони.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред