Джо Байден звернувся до американців після того, як стали відомі підсумки виборів президента США.
Відповідне повідомлення Байден написав у сервісі мікроблогів Twitter.
"Для мене велика честь, що мене обрали керівником нашої великої країни. Майбутня нашам робота буде важкою, але я обіцяю вам наступне: я буду президентом для всіх американців, незалежно від того, голосували ви за мене чи ні. Я збережу віру, яку ви у мене вклали", - йдеться в повідомленні Байдена.
Байден також закликав американців відкласти в бік розбіжності і об'єднатися, повідомляє CNN.
"Після закінчення кампанії пора залишити гнів і жорстку риторику позаду і об'єднатися як нація", - підкреслив він.
читайте також"Все скінчено": у Білому домі розповіли про реакцію Трампа на підсумки виборів
У свою чергу Дональд Трамп заявив про те, що вибори ще не закінчилися і його штаб буде відстоювати свої позиції за результатами виборів у суді в понеділок. Він додав, що в даний час Байден офіційно не затверджений переможцем ні в одному зі штатів.
"Ми всі знаємо, навіщо Байден поспішає з неправдивою заявою про перемогу, а його союзники в ЗМІ так намагаються йому допомогти. Вибори далеко не закінчені. Джо Байдена ще офіційно не визнали переможцем у жодному штаті. З понеділка наша команда почне вести нашу справу в суді, щоб забезпечити повне дотримання виборчих законів і обрання справжнього переможця", - йдеться в заяві Трампа.
Раніше повідомлялося про те, що Байден отримує більшість голосів у штаті Пенсільванія. Таким чином він набирає необхідне для перемоги на виборах президента США число вибірників.
Кандидат від демократів Джо Байден заручився 273 голосами вибірників і, таким чином, забезпечив собі перемогу на виборах.
читайте такожРезультат виборів вирішено: Трамп зробив несподівану заяву
Виборча система США. Як вибирають президента і віце-президента
Президента і віце-президента США вибирають разом на виборах, які проходять раз на чотири роки. Американський президент не може займати цю посаду більше двох термінів.
Вибори в США непрямі. Переможець виборчих перегонів визначається не простою більшістю голосів виборців, а результатом голосування делегатів від кожного штату-колегії вибірників.
Вибірників-зазвичай це сенатори і конгресмени, популярні політики або люди, особисто близькі до відповідного кандидата в президенти – відбирають на партійних з'їздах в кожному штаті або їх вибирає партійне керівництво штатного рівня.
До дня виборів в США в кожному штаті існують два списки вибірників, представлених демократичною і республіканською партіями. В даний час кількість вибірників становить 538.
День голосування вибірників припадає на 41-й день після дня всенародного голосування на виборах президента. Всенародне голосування відбувається у вівторок після першого понеділка листопада кожного четвертого року.
У колегію вибірників входять представники всіх штатів, причому їх кількість залежить від чисельності населення в тому чи іншому штаті. Найчастіше виборці голосують так, як більшість виборців їх штату. Однак іноді це правило порушується, тобто вибірники підтримують не того, за кого проголосувала велика частина виборців штату. У колегії вибірників окремо відбувається голосування по кандидатурі віце-президента, яка на всенародному голосуванні включена в бюлетень як єдиний пункт з президентською кандидатурою від тієї ж партії.
Практично у всіх штатах діє система" переможець отримує все", тобто всі голоси вибірників штату переходять до кандидата, який набрав найбільшу кількість голосів виборців. Винятком є Штати Мен і Небраска, де в кожному з виборчих округів обирається по одному вибірнику, а місця, що залишилися (їх завжди два) визначаються за підсумками загального голосування в штаті.
Хоча Конституція США не зобов'язує вибірників голосувати за кандидата, який отримав найбільшу кількість голосів, закони 33 Штатів і округу Колумбія вимагають від них дотримання цього правила. Вибірників, які голосують врозріз з їх зобов'язаннями, називають "ненадійними". У п'яти американських штатах таким людям загрожує покарання, а 14 - передбачають скасування голосування із заміною вибірника.
Станом на 2017 рік було 164 випадки "недобросовісності" вибірників, однак вони не змінили результат жодних президентських виборів.
Голосування виграє кандидат, який набрав принаймні 270 голосів колегії вибірників. У разі, якщо ніхто з кандидатів не отримав цієї більшості, президент обирається Палатою представників з числа не більше трьох кандидатів, які отримали більшість.
За результатами виборів 2020, офіційно ім'я нового президента США оголосять 6 січня на спеціальному засіданні Конгресу, а 20 січня він разом зі своїм віце-президентом офіційно вступить на посаду.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред