Звернення прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна до президента РФ Володимира Путіна з проханням про військову допомогу Москви у Нагірному Карабасі є неприйнятним. У Баку готові до мирних перемовин з Єреваном в тому випадку, якщо вірменська держава візьме на себе конкретні зобов'язання.
З такою заявою виступив президент республіки Азербайджан Ільхам Алієв у понеділок, 2 листопада, повідомляє видання Report.az.
За його словами, у Баку готові оголосити про припинення військової операції у Нагірному Карабасі в тому випадку, якщо Єреван під час перемовин прийме рішення про виведення своїх військ з території, яку контролює невизнана Нагірно-Карабахська республіка.
"Якщо вона (Вірменія, - ред.) візьме на себе конкретне зобов'язання вивести війська з наших земель, що залишилися, ми готові зупинитися. Військове рішення має перейти на політичний рівень, і ми готові до цього", - запевнив Алієв.
Також він додав, що звернення глави вірменського уряду до президента Росії Путіна з проханням надати Єревану військову допомогу у Нагірному Карабасі є неприйнятним. Такі дії демонструють відсутність у Єревана намірів врегулювати конфлікт політичним шляхом.
"Прем'єр-міністр Вірменії направляє листа президенту Росії і просить про військову допомогу. Це абсолютно неприйнятно. Для цього немає ніяких підстав", - підкреслив Алієв.читайте такожВійська Росії біля кордонів Нагірного Карабаху: Пашинян зробив заяву
Конфлікт у Нагірному Карабасі
- Вірмено-азербайджанське збройне протистояння у Нагірному Карабасі відновилося вранці, 27 вересня. Сторони висунули двосічні звинувачення на адресу один одного в порушенні режиму припинення вогню, після чого Азербайджан оголосив про початок контрнаступальної операції.
- Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян 31 жовтня направив листа президенту РФ Володимиру Путіну з проханням до Москви визначити формат допомоги Єревану у нагірно-карабахського конфлікті.
- У Кремлі стверджували, що Путін міг обговорювати питання введення миротворчого контингенту РФ у Нагірний Карабах, однак реалізація такого сценарію залежить від позиції Вірменії та Азербайджану.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред