У МЗС Польщі розповіли, чому Північний потік-2 загрожує Європі

Яцек Чапутович, міністр закордонних справ Польщі, ситуацію із загрозою від Північного потоку 2 для Європи оцінив цілком однозначно.

Північний потік 2
Північний потік 2 / Reuters

Запуск газопроводу Північний потік-2 несе з собою однозначну загрозу для солідарності та енергобезпеки Європи. Не кажучи вже про негативні політичні та економічні наслідки для країн континенту.

Відповідну заяву зробив міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович, повідомляє портал РБК. На думку головного польського дипломата, запуск Північного потоку-2 ніяк не допоможе диверсифікації постачань російського "блакитного палива" до країн Центральної та Східної Європи.

Чапутович стверджує, що після запуску газопроводу у росіян, швидше за все, почне формуватися квазімонополія. Тобто ситуація, за якої газ на європейський ринок буде потрапляти виключно через єдиного підрядника по єдиному шляху поставок.

Нагадаємо, газопровід Північний потік-2, який прокладують з Росії до ФРГ по дну Балтійського моря повинен бути введений у експлуатацію у кінці минулого року. Однак, процес довелося відкласти через проблеми узгодження маршруту прокладки труб з боку Данії та введення санкцій з боку США. Зараз експерти стверджують, що найбільш ймовірний період запуску Північного потоку-2 у експлуатацію - початок 2021 року.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти