Грошей немає: в Китаї почалися серйозні проблеми із зарплатами - Bloomberg

19 лютого 2020, 19:56
349
У Китаї від коронавіруса в першу чергу страждають підприємства, які працюють у сфері послуг.
коронавирус
Коронавірус в Китаї призвів до проблем із зарплатами / Фото Reuters

Через спалах моторошного коронавіруса, що лютує в Китаї, місцеві компанії почали затримувати зарплати і переводити своїх співробітників на неповний робочий день або за свій рахунок.

Як пише Bloomberg, такі заходи компаній пов'язані з падінням ділової активності в країні через епідемію.

Найбільше вірус вдарив по невеликим підприємствам, особливо тих, котрі працюють у сфері послуг. Зокрема, проблем із оплатою праці зазнають:

відео дня
  • працівники готельного бізнесу і приватних шкіл,
  • торгових центрів, парків розваг і театрів.

Через карантин і заборону на пересування такі підприємства втрачають клієнтів, а їхнім власникам доводиться скорочувати витрати на оплату праці.

Про те, як багато китайців втрачають зарплати і виходять у неоплачувані відпустки, поки що невідомо. Офіційної статистики цього явища немає.

Відомо, що в Китаї майже удвічі впало кількість нових резюме, а близько третини шукачів роботи повідомили, що розуміють, що не зможуть отримувати заплати. За розрахунками аналітиків Bloomberg, вплив на економіку нового коронавірусу вже став сильнішим за вплив вірусу SARS 17 років тому.

Раніше експерт розповів, що з приходом весни і, відповідно, настання потепління, швидкість поширення коронавіруса буде знижуватися. З такою заявою виступом виступив авторитетний лікар-інфекціоніст Георгій Сапронов.

"Коронавірусна інфекція не залежить від погоди. Але в даному випадку, враховуючи повітряно-крапельний шлях передачі цієї інфекції, то, звичайно ж, вона частково випадає під сезонну активність. З появою променів сонця, з підвищенням температури, звичайно ж, багато вірусні активності теж падають, тому ймовірність передачі буде знижуватися", - розповів він.

Нагадаємо, також писав Главред, що авторитетний китайський експерт-медик Цзян Жунмэн розповів, як коронавірус заражає все більше людей. Пізніше експерт Всесвітньої організації охорони здоров'я Айра Лонджини допустив варіант, при якому будуть заражені коронавірусом дві третини жителів планети.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти