Зеленського закликали втрутитися в постачання газу бюджетним організаціям

22 жовтня 2021, 18:28
Більшість постачальників зараз опинилися перед вибором: або поставляти в збиток, або розривати укладені контракти.
Опалення, батареї
Асоціація постачальників енергоресурсів звернулася до Президента / УНІАН

Асоціація постачальників енергоресурсів, до складу якої входять 30 постачальників, звернулася до президента України Володимира Зеленського з проханням втрутитися в кризову ситуацію, яка склалася навколо поставок газу бюджетним і релігійним організаціям, і неможливістю почати опалювальний сезон для цих категорій споживачів.

Про це йдеться в заяві асоціації, яка опублікована на сайті організації.

"Вартість газу на сьогодні для всіх категорій споживачів стала вкрай неприйнятною. Зараз ця проблема дуже гостро стоїть перед бюджетними і релігійними організаціями, які ще минулого тижня повинні були почати опалювальний сезон, але не можуть цього зробити", - зазначено в заяві.

відео дня

В Асоціації нагадують, що 30 вересня 2021 року на засіданні Президії Конгресу місцевих і регіональних влад був підписаний Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання тепла і гарячої води в опалювальному сезоні 2021-2022 років, яким зафіксовано, що для бюджетних організацій до 01 січня 2023 року діятиме "пільговий тариф" на газ у розмірі 16,40 гривень за м3, з ПДВ без вартості транспортування.

читайте такожБюджетні та релігійні організації можуть залишитися без газу-нардеп Кучеренко

"Єдиним власником природного газу, який може бути реалізований бюджетним установам та організаціям за ціною, передбаченою Меморандумом, є група "Нафтогаз". Чинні постачальники, які мають контракти з бюджетними організаціями, обмежені в можливості закуповувати ресурс на тих же умовах і за тією ж ціною, що і дочірня компанія "Нафтогазу" – "ГК "Нафтогаз Трейдинг", - зазначено в заяві.

Представники постачальників відзначають, що чинне законодавство обмежує бюджетні організації в праві закуповувати природний газ за прямими договорами, як пропонує "Нафтогаз Трейдинг". Отже, за їхніми словами, укладення договорів з ДК "Нафтогаз Трейдинг" щодо дотримання вимог законодавства не вбачається можливим.

Зараз постачальники природного газу, які є членами Асоціації, мають понад 6,5 тисяч контрактів, укладених з бюджетними організаціями, які були укладені до стрімкого зростання ціни газу.

В Асоціації зазначають, що більшість постачальників зараз опинилися перед вибором: або постачати в збиток, або розривати укладені контракти через істотну зміну обставин, як це передбачено статтею 652 Цивільного кодексу України.

Проблему забезпечення газом бюджетних та релігійних організацій члени Асоціації пропонують вирішити через створення балансуючої групи, до якої увійдуть постачальники природного газу, які мають контракти з бюджетними та релігійними організаціями, та ДК "Нафтогаз Трейдинг".

"Через механізм балансуючої групи власник ресурсу, "Нафтогаз" зможе контролювати цільове використання постачальниками реалізованого ресурсу", - додають в Асоціації.

Як повідомлялося раніше, Хмельницька, Одеська, Закарпатська та Львівська облдержадміністрації та Івано-Франківський міський голова оголосили надзвичайну ситуацію, що склалася в їхніх регіонах у зв'язку з нестачею газу для бюджетних установ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти