Головні тези:
- Росія боїться реакції Китаю на перекидання військ КНДР
- Путін "купив" Кім Чен Ина за гроші
Захід дуже стримано реагує на перекидання Північною Кореєю своїх військ в Україну, імовірно, через Китай, припустив президент Володимир Зеленський на зустрічі з журналістами 22 жовтня. Тоді як Південна Корея Києву допомагає.
Але для України таке зволікання — це ризики.
"РФ так обережно з цією тематикою носиться, я думаю, щоб Китай жорстко не реагував. Мало того, дуже обережно сприймають цю тематику і ЄС, і Сполучені Штати. Зверніть увагу. Дуже стримано. Але ми б'ємо в набат, тому що ми знаємо, що для нас це ризики", — сказав глава держави.
На думку Зеленського, Пхеньян — "дуже бідний", а тому допомагає Росії людським ресурсом через гроші.
Україна ж, наголосив президент, фіксувала північнокорейських офіцерів на тимчасово окупованих територіях, що може бути підготовкою до відправки більшого контингенту.
А ось Південна Корея підтримує Україну. Щоправда, Зеленський не став уточнювати, про яку саме підтримку ідеться.
"У нас нормальний діалог з ними. В принципі, вони нас підтримують. У них є відповідний, скажімо так, статус конституційний. Вони обмежені в деяких речах. Але, тим не менш, точно працюємо і вони точно допомагають", — висловився Зеленський.
Війська КНДР в Україні - головне
У жовтні українська розвідка підтвердила пряму участь КНДР у російсько-українській війні — Зеленський заявив про відправку 10 тисяч військових. При цьому дані щодо перекидання і розміщення північнокорейських солдатів передала розвідка Південної Кореї.
Захід досі "не побачив" розгортання сил КНДР у Росії.
Разом з тим на загрозу відреагувала Південна Корея. 22 жовтня Південна Корея пообіцяла ухвалити "поетапні заходи" проти КНДР і РФ у звʼязку з поглибленням їхнього військового співробітництва, закликавши Пхеньян "негайно вивести свої війська з Росії". З-поміж розглянутих варіантів — передача Україні наступальної зброї.
КНДР усе заперечує, називаючи розвідувальні дані "безглуздими чутками", а сестра Кім Чен Ина обізвала Південну Корею та Україну "невихованими собаками" США.
Супутники Південної Кореї виявили перекидання до Росії 1500 солдатів у вересні, а також чотири десантні кораблі і три фрегати Тихоокеанського флоту РФ, на яких вони прибули з портів Чхонджін і Хамхин до Владивостока. Крім цього, стала зростати кількість перельотів російських військово-транспортних літаків АН-124 між Владивостоком і Пхеньяном. Очевидно, вони також перевозили бійців.
Армія КНДР - що про неї відомо
Корейська народна армія - збройні сили Корейської Народно-Демократичної Республіки.
До складу КНА входять: органи військового управління, сухопутні війська, військово-повітряні та протиповітряні сили, військово-морські сили, з 2012 року - стратегічні ракетні війська, а також з 2017 року - спеціальні тактичні війська, пише Вікіпедія.
Загальна чисельність кадрових військовослужбовців у КНА становить, за різними оцінками, від 850 тис. до 1,2 млн осіб. У резерві налічується близько 4 млн осіб. Мобілізаційний резерв - 4,7 мільйона осіб, мобілізаційні ресурси - 6,2 мільйона осіб, а придатні до військової служби 10 мільйонів осіб.
Строкова служба в корейській народній армії триває 10 років для чоловіків і 5 років для жінок. Жінки в КНДР проходять строкову службу нарівні з чоловіками.
Переважна частина військ розташована в районі демілітаризованої зони на кордоні з Південною Кореєю.
Вас також можуть зацікавити новини:
- У ЄС знову заговорили про введення військ до України: в Politico назвали причину
- Сестра Кім Чен Ина назвала Україну і Південну Корею "невихованими собаками"
- Моментально згоріла майже вся родина: що відомо про загиблих в Сумах
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред