Зеленський підтримав рішення РНБО у розвитку авіабудування в Україні: документ введено в дію

25 червня 2021, 11:26
136
До 2030 року в Україні планують істотно змінити авіабудівну галузь і просувати її продукцію на зовнішніх ринках.
Зеленський
У планах-виведення продукції вітчизняного авіабудування на зовнішній ринок / УНІАН

Президент України Володимир Зеленський ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 червня "про розвиток авіабудівної галузі України".

Відповідний указ опублікований на сайті ОП. З цього дня він вступає в силу.

Що передбачає рішення РНБО

Згідно з документом, Кабмін протягом місяця зобов'язаний актуалізувати план заходів з реалізації Стратегії відродження вітчизняного авіабудування строком до 2030 року.

Серед обов'язкових пунктів стратегії:

  • розвиток виробничого, конструкторського, науково-дослідного та кадрового потенціалу, створення виробництва конкурентоспроможної авіаційної техніки, зокрема шляхом укладення угод про стратегічне співробітництво з іноземними партнерами у сфері авіабудування та інших засобів з просування продукції вітчизняної авіабудівної галузі на зовнішніх ринках;
  • удосконалення організаційної структури управління авіабудівною галуззю;
  • вжиття заходів щодо імпортозаміщення в літакобудівній та вертольотобудівній галузях.

Крім цього, протягом місяця уряд має підготувати пакет законопроектів для підтримки авіабудівної галузі в Україні.

Також у документі йдеться про прискорення реалізації моделі корпоративного управління через акціонування державних підприємств, що працюють у даній сфері.

Міноборони зобов'язане скласти план з питань включення до Державної цільової оборонної програми розвитку озброєння і військової техніки завдань з оновлення парку літаків і вертольотів, у тому числі бойових літаків, вертольотів, багатоцільових безпілотних авіаційних комплексів, військово-транспортних літаків Ан-74 і Ан-178.

Нагадаємо, 24 червня Володимир Зеленський підписав указ про запуск рішення РНБО, яке передбачає введення санкцій проти юридичних і фізичних осіб. у списках опинилися чиновники і бізнесмени, яких вважають оточенням російського глави держави Володимира Путіна. Серед них брати Ротенберги, Олег Дерипаска, Віктор Золотов, Олексій Міллер і Олександр Жаров.

Як повідомляється на сайті глави держави, указ президента № 266/2021 передбачає блокування активів вищевказаних осіб на території України із забороною на виведення капіталів за межі української держави.

Крім цього, в підсанкційний список потрапили 55 банків і фінкомпаній, зареєстрованих в РФ і працюють на території анексованого Криму і окупованих територій Донбасу. Їх активи заблоковані, а видача кредитів і приваізація заборонені.

Відповідне рішення РНБО розглядала 18 червня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти