Забути про Будапештський меморандум: Кравчук підтримав пошук нового формату переговорів щодо миру в Україні

1 жовтня 2020, 07:32
Потрібно орієнтуватися на країни, які сьогодні визначають політику в світі.
Леонід Кравчук
Леонід Кравчук / Фото УНІАН

Перший президент України і глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук вважає, що в ситуації, коли Росія і ОРДЛО не підтримують зусилля Києва з відновлення миру на Донбасі, слід шукати нові формати переговорів.

Україні потрібно орієнтуватися на країни, які сьогодні визначають політику в світі, вважає Кравчук. Таку думку він висловив у коментарі Obozrevetel.

"Я говорив, що потрібно організувати міжнародну конференцію за участю країн, які підписали (Будапештський меморандум, – ред.). Можливо, розширити зустріч до G7, яка сьогодні визначає політику в світі. Тобто потрібно забути про цей документ. Так, він підписаний правильно, тільки не відповідає на запитання як. Тут потрібно думати. Будапештський меморандум або будапештський формат міг би стати дуже важливим моментом щодо збереження миру на Донбасі та в Україні в цілому", – заявив Кравчук.

відео дня

З Мінськими угодами є проблеми, але продовжуються пошуки рішень.

"При всій повазі до Мінських угод: вони поки не дають таких практичних результатів, які хотілося б. Україна докладає зусиль, президент пропонує зусилля - він відновив нормандський формат і хоче, щоби пройшли зустрічі в Берліні. Він діє відповідно до активної та послідовної системи", - зазначив Кравчук.

"На жаль, Росія не підтримує такі зусилля, а ОРДЛО, у свою чергу, покладаються на підтримку Росії, тому не хочуть сісти і почути дії та характер дій України. Є проблеми, але тривають пошуки рішень", – резюмував глава української делегації в ТКГ.

Мінські угоди

Мінськими угодами називають три документи для врегулювання ситуації на Донбасі, які підписали сторони-учасники Тристоронньої контактної групи (Україна, РФ, ОБСЄ). Під одним документом також стоїть підпис країн-членів нормандського формату (Україна, РФ, Німеччина, Франція), пише Вікіпедія.

У Мінську 5 вересня 2014 року представники України, Росії, ОБСЄ та ватажки самопроголошених "ДНР" та "ЛНР" підписали Мінський протокол (перші Мінські угоди), який передбачав запровадження перемир'я на Донбасі.

Пізніше після консультації ТКГ було підписано меморандум про виконання положень протоколу. Також у документі були прописані домовленості про припинення вогню, відведення важкого озброєння, зупинку військ на поточній лінії зіткнення та встановлення 30-кілометрової зони безпеки.

У 2015 році лідери країн-членів нормандського формату під час саміту 11-12 лютого погодили комплекс заходів для виконання Мінського протоколу, документ також підписали члени ТКГ та лідери бойовиків, його назвали другими Мінськими угодами.
Росія стверджує, що не є стороною конфлікту на Донбасі. Україна та низка західних країн стверджують, що на Донбасі є російські війська, і РФ контролює бойовиків.

РФ наполягала на прямих переговорах Києва з бойовиками та на проведенні виборів на Донбасі. Київ не хоче вести прямі переговори з бойовиками та стверджує, що вибори на Донбасі може бути проведено лише після того, як територію покинуть війська Росії.

Нагадаємо:

  • У ТКГ закликали Росію розблокувати переговори щодо врегулюванню конфлікту на Донбасі. Про це заявив глава делегації України в ТКГ в Мінську Леонід Кравчук.
  • Керівник офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що делегації Києва в Тристоронній контактній групі потрібно проводити зустрічі щотижня. Не потрібно затягувати переговори, оскільки перед Україною стоїть завдання врегулювання конфлікту на Донбасі.
  • Народний депутат фракції Слуга народу Микола Тищенко заявив, що буде незабаром займеться питаннями врегулювання військового конфлікту на Донбасі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти