Мовний омбудсмен заявив, що перехід України на латиницю несе загрози нацбезпеці

Кремінь зазначив, що кирилиця "народжувалася і розквітала" разом з українцями, тому відмовлятися від неї не можна.

Тарас Кремінь
Кремінь хоче зберегти в Україні кирилицю / УНІАН

Можлива відмова від кириличного алфавіту в Українському правописі несе загрозу національній безпеці України. А перехід на латиницю є антиукраїнським вибором. Такою думкою поділився Мовний омбудсмен Тарас Кремінь.

"Відмова від кирилиці несе величезні загрози, в першу чергу, національній безпеці. Якщо говорити про латиницю в інших країнах світу, наприклад, країнах Середньої Азії та Азербайджані, то використання латиниці було абсолютно природним, при тому, що така практика з'явилася у 20 столітті", – завив Кремінь в коментарі РБК-Україна.

За його словами, за популяризацію української мови гинули мільйони людей, письменники.

"Мільйони людей гинули за прихильність і популяризацію української мови. На жаль, порушення прав громадян України як в Україні, так і на окупованих територіях, – це окремий предмет для розмови. Питання "вбивства кирилиці" – це крок до знищення українства і це антиукраїнський вибір", – підкреслив Кремінь.

Перехід на латиницю в Україні: суть питання

Раніше секретар РНБО Олексій Данилов виступив за перехід української мови на латиницю. На його думку, перехід на латиницю стане "одою з фундаментальних речей".

Реклама

Крім того, він в черговий раз висловився на підтримку двох мов в нашій країні: української, а також англійської. На його переконання, Англійська мова повинна бути обов'язковою і вивчити її повинні всі. Данилов зазначив, що англійська – мова цивілізованого світу.

Журналісти запитали думку з даного питання у прем'єра Дениса Шмигаля. Той у відповідь розсміявся і порадив адресувати питання Данилову.

В Інституті української мови відзначили, що українська писемність багато століть ґрунтувалася на кирилиці, тому змінювати її на формат латиниці є руйнуванням традиції. Переконані, що теоретичний перехід України на латиницю можна назвати нонсенсом.

viber
Зараз ви переглядаєте новину «Мовний омбудсмен заявив, що перехід України на латиницю несе загрози нацбезпеці». Інші новини України читайте в розділі «Україна». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Прикмети на 19 жовтня: що не можна робити в Фомін день і як не потрапити в бідуПрикмети на 19 жовтня: що не можна робити в Фомін день і як не потрапити в біду Надія Мейхер в напівпрозорому костюмі поділилася думками про життяНадія Мейхер в напівпрозорому костюмі поділилася думками про життя Як живеться в Україні сім'ї, в якій двоє заробляють по 500 доларівЯк живеться в Україні сім'ї, в якій двоє заробляють по 500 доларів Що буде, якщо весь газ відібрати і поділитиЩо буде, якщо весь газ відібрати і поділити Любовний гороскоп на тиждень 18-24 жовтня: щасливий шлюб, розставання або любов всього життяЛюбовний гороскоп на тиждень 18-24 жовтня: щасливий шлюб, розставання або любов всього життя

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти