Безпечна реінтеграція Донбасу займе мінімум 25 років - Резніков

11 липня 2020, 09:37оновлено 11 липня 2020, 10:07
На Донбасі живе багато людей, які ненавидять Україну.
Резніков
Резніков розповів, коли Донбас повернеться до складу України / УНІАН

Україна має бути готовою до того, що безпечна реінтеграція Донбасу - це надовго, заявив віцепрем'єр-міністр з питань окупованих територій Олексій Резніков.

Про це Резніков розповів в інтерв'ю виданню "Главком".

"Я вважаю, що ми сьогодні робимо все, аби дати шанс "Мінську", який давно був втрачений – наприкінці 2015 року. Це взагалі ревіталізація того, хто вже спочив в бозі. Не все вдається одразу, і тому я кажу, що Україна має бути готова до того, що безпечна реінтеграція – це надовго. Саме безпечна – це моя червона лінія. Навіть якщо ми завтра проведемо вибори на тих територіях, а це значить, що вони будуть вільними від окупаційних військ і там не буде незаконних збройних формувань, майорітимуть українські прапори, – ця територія ще довго буде залишатися територією війни. Як з точки зору замінування, так і в ментальності людей", - пояснив Резніков.

За його словами, на Донбасі живе багато людей, які ненавидять Україну.

"Там же не тільки "ГРУшники", а є цілком свідомі хлопці, які в 20 років ненавидять Україну, а хочуть жити в Радянському Союзі. Так ти ж там не жив і навіть не знаєш, що це таке! Тому безпечна реінтеграція займе мінімум років 25. Це одне покоління має змінитися, коли ми з вами зможемо сказати, що відновлений контроль на тих територіях з боку української влади призведе також до подолання руйнації того розбрату в головах, який там є. Бо там народилися діти, які не знають, що таке вільна Україна, і сьогодні вже в школу йдуть. Тому це надовго в будь-якому варіанті, і ми маємо до цього готуватися", - підкреслив Резніков.

читайте такожУ Путіна розповіли, чи готова Росія забрати собі ДонбасНагадаємо, раніше повідомлялося, у переговорному процесі між Україною і Росією з питань Донбасу може бути реалізована низка домовленостей, які стосуються обміну полоненими, встановлення режиму тиші, розмінування територій й відкриття контрольних пунктів в'їзду та виїзду.

Про це розповів віцепрем'єр-міністр з питань окупованих територій Олексій Резніков.

"Так, це складно, але точно інша тональність, інша риторика. Представники Російської Федерації показали бажання знайти можливість все-таки зблизити позиції", - зазначив міністр.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти