В Україні можуть відключити 40 000 платіжних терміналів: як поповнити рахунок

23 липня 2020, 23:58оновлено 24 липня 2020, 02:38
2854
Подібні фінансові операції можна буде зробити тільки через банк.
В Україні можуть відключити 40 000 платіжних терміналів: як поповнити рахунок
Бізнесмени хочуть відключити термінали / Фото: volynpost

З 1 серпня 2020 року українські фінансові компанії мають намір відключити по всій території країни свої платіжні термінали, а їх налічується 40 тисяч штук.

"Фінансові компанії будуть змушені відключати свої платіжні термінали, у нас просто не буде іншого виходу. Щоб потім не отримати пачку штрафів від ДПС. Адже, за законом, фіскалізація терміналів повинна запрацювати з 1 серпня. Тобто вже за тиждень кожен апарат повинен надсилати до Податкової інформацію про кожен платіж. А ми досі не отримали від ДПС весь робочий софт і програмний протокол взаємодії з податківцями (API). Все, що пропонувалося до цього не працює. Виникла маса технічних проблем, які не встигаємо вирішити. Тому вибір небагатий: або вимкнути термінали, або отримати податкові штрафи. Схиляємося до першого варіанту", - цитує Страна виконавчого директора Асоціації Небанківські фінансові установи Миколу Нечипорука.

Відзначимо, що мова йде про термінали, через які більшість поповнюють мобільні телефони, банківські рахунки, оплачують комунальні платежі та інші операції. Називаються вони програмно-технічні комплекси самообслуговування.

відео дня

Власники терміналів заговорили про згортання бізнесу у зв'язку з вимогами нового закону - №128-IX, прийнятого Верховною Радою у вересні 2019 року (у березні 2020 року законом №533-IX перенесли його терміни вступу в силу), який зобов'язує всіх фізосіб-підприємців з початку 2021 року встановити касові апарати.

Підприємці запевняють, що не встигнуть до вступу закону в силу виконати вимоги Державної податкової служби. Вони обурені, що на банки вимога не поширюється.

читайте такожБанки обмежили готівку в терміналах: як тепер переводити гроші"Податкові органи давно наполягали на фіскалізації ПТКС, але не було технічного рішення. Адже в термінали можна вбудувати класичні касові апарати, таких довгий час не було в реєстрі Податкової. Прийнятне для всіх рішення - програмні РРО, і ми вийшли на компроміс з фіскалами. Але пішли технічні нестиковки і перебої, через які при тестуванні софта дані про розрахунки не надходили на сервер податківців. Технічна проблема не вирішена, навіть притому, що була відстрочка через карантин: вимога набула чинності не з 1 квітня 2020 року, як передбачалося спочатку, а з 1 серпня", - пояснив Нечипорук.

Фінансові компанії нарікають, що будуть змушені відключити платіжні термінали з 1 серпня, якщо до закону не внесуть поправки.

Як раніше повідомлялося, голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев висловив думку, що повільна девальвація гривні на 10% разом з іншими підтримуючими заходами створить стимули для економіки України.

Нагадаємо, новоспечений глава Нацбанку Кирило Шевченко, який був обраний Радою 16 липня, назвав чотири пріоритети на посаді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти