У Верховній Раді немає голосів для зміни Конституції України, як того домагається Росія заМінськими домовленостями в редакції 2015 року.
Про це заявив глава української делегації в Тристоронньої контактній групі Леонід Кравчук в інтерв'ю виданню Сегодня.
За його словами, Мінські домовленості не можна розглядати без міжнародних принципів і норм.
"Ці принципи і норми ... визначені в офіційних документах ОБСЄ, і ми не можемо навіть припустити, що Мінські домовленості автономні від усього цього. Тоді вони втратять свою силу. Вони, підкреслюю, повинні відповідати міжнародним нормам і принципам. Це дуже важливо", - сказав Кравчук.
Водночас, за його словами, є Конституція і закони України, які узгоджувалися з міжнародним правом.
"Якщо Росія дійсно вважає, і це серйозно, щоби ми внесли зміни в Конституцію, то я ставлю через вас таке питання: яким чином демократична країна, а ми точно йдемо шляхом демократії, може прийти в парламент і сказати, що ви повинні проголосувати за це. Я знаю, що вже три фракції ("ЄС", "Голос" і "Батьківщина") не голосуватимуть. Я знаю точно, що частина навіть депутатів від "Слуги народу", особливо мажоритарників, може не голосувати. Я вже не кажу, що змістовно це не в'яжеться з жодними міжнародними документами", - підкреслив представник України в ТКГ.
На його думку, змінити Конституцію практично неможливо.
"Вони знають, що такі рішення ухвалюються Верховною Радою. ВР - демократична структура, демократичний орган в українській державі. І 450 депутатів мають право кожен на свою позицію і свою думку, і голосувати так, як говорить внутрішній стан і орієнтують виборці", - додав Кравчук.
читайте такожЧи будуть перенесені переговори щодо Донбасу з Мінська: Кравчук назвав умову
Як повідомляв Главред, раніше глава делегації Києва в Тристоронньої контактній групі з питань врегулювання конфлікту на Донбасі Леонід Кравчук заявив, що Київ може дати згоду на розширення права застосування російської мови в Донецькій та Луганській областях. Однак вирішення даного питання не повинно суперечити національному законодавству, а про російську мову як другу державну і мови бути не може.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред