У Верховній Раді пропонують дозволити вступати в партії з 16 років

Текст законопроекту вже оприлюднено на сайті парламенту.

школяр
Депутати пояснили причину своєї пропозиції / УНІАН

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав громадян віком від 16 років, яким пропонується дозволити вступати в партії з 16 років.

Текст законопроекту, авторами якого є низка народних депутатів від "Слуги народу", "Голосу" та групи "Довіра", розміщено на сайті парламенту.

Законопроектом в Законі України "Про політичні партії в Україні" пропонується встановити, що членом партії може бути тільки громадянин України, який досяг 16 років.

У пояснювальній записці до документа йдеться, що зниження вікового цензу для участі в громадських і політичних процесах, і, зокрема, в місцевих виборах є "стійким європейським трендом".

читайте такожВерховна Рада схвалила держбюджет на 2022 рік у першому читанні"Законопроект розроблений за запитом підлітків на повноцінну участь у суспільно-політичному житті України та своєї громади з 16 років. Метою законопроекту є створення можливостей для молоді реалізувати свій потенціал на два роки раніше, ніж це передбачено чинним законодавством", - сказано в документі.

Варто зазначити, що в чинному нині відповідному положенні зазначено, що членом партії може бути тільки громадянин України, який відповідно до Конституції України має право голосу на виборах. У статті 70 Конституції зазначено, що право голосу на виборах і референдумах мають громадяни України, які досягли на день їх проведення 18 років.

Читайте також:

Автор: Сергій Кущ
viber
Зараз ви переглядаєте новину «У Верховній Раді пропонують дозволити вступати в партії з 16 років». Інші новини України читайте в розділі «Україна». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Гороскоп на сьогодні, 15 січня 2022: Тільцям - гроші, Левам - удача, Дівам - інтриги недругівГороскоп на сьогодні, 15 січня 2022: Тільцям - гроші, Левам - удача, Дівам - інтриги недругів У лютому Україну накриє аномальна погодаУ лютому Україну накриє аномальна погода Ворожіння на Водохреща 2022: на долю, здійснення бажань і судженогоВорожіння на Водохреща 2022: на долю, здійснення бажань і судженого В АТБ попередили про можливе зникнення продуктів - причинаВ АТБ попередили про можливе зникнення продуктів - причина Росія неминуче розвалиться, або Чому мріям про відновлення Російської імперії не судилося справдитисяРосія неминуче розвалиться, або Чому мріям про відновлення Російської імперії не судилося справдитися
Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти