У МОЗ розповіли, що в нашій країні є досить медперсоналу, але він розподілений не пропорційно, і тому є різкий дефіцит деяких спеціальностей.
Як сказала заступник голови МОЗ Ірина Микичак в інтерв'ю виданню Телеграф у середу, 2 грудня, в українських лікарів не вистачає наступних фахівців:
- лікарів-анестезіологів,
- інфекціоністів,
- пульмонолог,ів
- рентгенологів,
- медичних сестер і допоміжного персоналу.
- у лабораторних центрах не вистачає епідеміологів і лаборантів.
"Водночас є досить багато лікарів інших спеціальностей, наприклад, хірургів, акушер-гінекологів, тощо. Певних спеціальностей, наприклад стоматологів, у нас є навіть в надлишку", - пояснила Микичак.
За її словами, аби компенсувати нестачу кадрів, МОЗ провело ревізію лікарів, які працюють викладачами в університетах. У багатьох областях викладачі вже приєдналися до лікування пацієнтів. Крім того, до лікування хворих на коронавірус залучають інтернів та студентів.
"Зараз до лікування "підступних" пацієнтів залучаються Інтерни, вони працюють під керівництвом лікаря. Єдине - інтерни ще не можуть призначати лікування. До роботи в лабораторних центрах ми залучаємо студентів", - резюмувала чиновниця.
Коронавірус в Україні - про що раніше повідомляв Главред:
- За минулу добу в Україні коронавірус підтвердили у більш ніж 13 тисяч осіб.
- В РНБО заявили, що в Україні планують закінчити масову вакцинацію населення проти коронавірусу COVID - 19 до кінця 2021 року.
- 25 листопада прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив про те, що уряд розглядає варіанти посилення протиепідеміологічних заходів. Серед них - карантин на Новий рік і Різдво.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред