Міністерство енергетики України розглядає питання про відмову від двох платіжних квитанцій щодо оплати газу і його розподілу, повідомив виконувач обов'язки міністра енергетики Юрій Вітренко.
"З конкретних речей, над якими ми зараз працюємо у відповідь на запит багатьох споживачів, - це перехід на одну платіжку за газ і за його розподіл", - написав Вітренко на своїй сторінці у Facebook.
Вітренко також повідав, що міністерство працює над тим, щоб зрівняти тарифи на послуги з розподілу газу, "щоб тариф на розподіл не був в одних регіонах вищим за тарифи в інших".
Він уточнив, що водночас його відомство розглядає можливість запровадження обмежень націнки монополістів на роздрібному та гуртовому енергетичних ринках, а також зміни принципів формування тарифів, підкреслюючи, що це призведе до зниження цін для споживачів.
Тарифи в Україні - про що йшлося раніше:
- Україною прокотилася хвиля протестів через підвищення комунальних тарифів. З 1 січня в Україні почала діяти нова ціна на газ, яку запропонували постачальники газу в межах відкриття конкурентного ринку газу. Крім того, з 1 січня в Україні почали діяти нові тарифи на транспортування газу.
- 11 січня президент України Володимир Зеленський під час енергетичної наради доручив уряду терміново розв'язати питання з тарифами на газ для населення.
- Очільник уряду Денис Шмигаль у середу, 13 січня, заявив, що влада після консультації ухвалила рішення впровадити державне регулювання ціни на газ для побутових споживачів і має намір закріпити її на рівні 6,99 гривні за кубічний метр до кінця опалювального періоду.
- 13 січня в Офісі президента заявили, що держава вирішила встановити ціни на газ для населення нижче ринкових, унаслідок чого українці зможуть заощадити до 30% у своїх комунальних платіжках.
- 18 січня тариф на газ для населення в Україні знижено: гранична ціна на газ встановлена на рівні 6,99 грн за кубометр. Ця сума вже включає ПДВ і плату за транспортування блакитного палива до внутрішніх точок виходу з ГТС магістральними газопроводами.
- 19 січня Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), схвалила зниження тарифів на розподіл газу для 14 облгазів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред