Міжнародний валютний фонд та Україна припинили перегомовини щодо співпраці на базі програми розширеного фінансування EFF і замість цього обговорюють можливості реалізації співробітництва в умовах програми Stand-by. Нова програма, на відміну від попередньої, розрахована лише на півтора роки.
За словами директора прес-офісу МВФ Джеррі Райса, причиною такого рішення є "економічна невизначеність" в умовах пандемії коронавірусної інфекції.
"Враховуючи безпрецедентну невизначеність навколо економічних та фінансових перспектив, а також необхідність зосередити пріоритети політики на нових термінах захищеності і стабілізації, перемовини були переключені на програму Stand-by, яка розрахована на 18 місяців", - заявив він на брифінгу у четвер, 7 березня, повідомляє Інтерфакс-Україна.
В цей час сторони ведуть перемовини про те, які напрямки можуть бути профінансовані за допомогою програми Stand-by.
Наостанок він додав, що в майбутньому в разі оптимізації економічної ситуації в світі Фонд буде готовий розглядати можливість надання Україні кредитів на більш тривалі терміни.
"Коли ситуація відновиться, фокус знову може зміститися на вирішення проблем довгострокових структурних реформ в Україні, щоб сприяти більш сильному і більш інклюзивному зростанню", – наголосив Джері Райс.
Суму фінансування в рамках альтернативної програми Stand-by поки що не називають.
Додамо, програма SBA для України була прийнята Міжнародним валютним фондом у грудні позаминулого року. В рамках фінансування Київ отримав транш на 1,4$ мільярда. Через рік сторони досягли домовленості щодо співпраці в рамках EFF – за цією програмою Україна повинна була отримати 5,5$ мільярдів, проте програма досі не реалізована через вимоги МВФ.
Раніше політичний експерт Юрій Романенко, коментуючи втручання Фонду у внутрішньополітичні справи України, закликав припинити відносини з МВФ.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред