У Мережі з'явилося відео з плачучими дітьми, яких готують "на продаж" в Києві

14 травня 2020, 15:38
411
Українців запевняють, що все робиться за законом з оформленням офіційних документів.
51 немовля чекає виїзду за кордон
51 немовля чекає виїзду за кордон / Facebook/Людмила Денисова

У мережі з'явилося відео з плачучими в боксах для новонароджених немовлятами з готелю Венеція в Києві. Дітей, які були народжені сурогатними матерями, привезли з медичної клініки BioTex. По закінченню протиепідемічних заходів їх вивезуть за кордон до "законних" батьків.

Персонал клініки піклується про дітей і показує їх по відеозв'язку своїм майбутнім батькам. Всі клієнти можуть дізнатися докладну інформацію про стан здоров'я немовлят і їх поведінку, повідомляє Маяк.

За словами уповноваженої з прав людини в Україні Людмили Денисової, за 15 дітьми вже приїхали в готель батьки, і якщо на кожну дитину оформлені документи і складений спеціальний договір, то порушення закону немає. Як тільки карантин буде скасований, діти вирушать до своїх батьків в інші держави.

Заступник начальника відділу ювенальної юстиції Дмитро Ревун також запевнив, що процедура сурогатного материнства не суперечить українському закону.

"Ці діти є предметом торгівлі. Таке формулювання не буде перебільшенням — чинне законодавство України дозволяє підписання договорів про передачу немовлят і оплату послуг сурогатних матерів", - стверджує він, додаючи, що всі формальні норми дотримані.

Втім, залишається актуальним питання щодо того, чи сплачує податки на свою діяльність медичний центр BioTex, який формально створений для лікування безпліддя у іноземців і українців, які можуть вибрати тут сурогатну матір для своєї дитини.

За словами того ж Дмитра Ревуна, все відбувається добровільно.

"Хто задумається про мотивацію жінок, яких за гроші використовують як біологічний інкубатор? Вочевидь, що більшість з них дають свою добровільну згоду, опинившись доведеними до бідності або відчаю", - сказав Ревун.

Що стосується законодавчих моментів, в Україні сурогатне материнство дозволено, однак проблема полягає в тому, що за законом такі немовлята не мають правового статусу, а отже, ризикують втратити право на захист державою за кордоном.

В Європі сурогатне материнство заборонено. Такі держави, як Франція, Норвегія і Австрія не дозволяють сурогатне материнство на законодавчому рівні, а порушникам закону може загрожувати кримінальна відповідальність.

Варто відзначити, що клініки України не можуть перевірити правовий статус дитини після її переїзду за кордон, а сурогатна мати не має на неї жодних юридичних прав.

Раніше уповноважена з прав людини Людмила Денисова звернула увагу на питання сурогатного материнства в Україні, наголосивши, що держава повинна на законодавчому рівні врегулювати всі проблемні моменти, щоб Україна не перетворювалася на країну-донора.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти