У низці аптек в Хмельницькому почали продавати пігулки від коронавірусу Молнупіравір.
У Міністерстві охорони здоров’я заявили, що не мають ніякого відношення до потрапляння цих ліків на прилавки аптек, йдеться у повідомленні на сайті МОЗ.
Перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда зазначив, що саме цей препарат не зареєстрований в Україні і не може бути у вільному доступі. Тому ці ліки, які продаються у Хмельницькому, можуть бути підробкою, наголосив він.
"Препарат, що є у продажу, не зареєстрований в Україні, а отже продавати його у вільному доступі заборонено. Так само МОЗ не відповідальний за сам препарат, який, цілком можливо, є фальсифікатом та несе загрозу життю пацієнтів", – сказав Комаріда.
Він повідомив, що в аптеках України скоро з’явиться зареєстрований у нашій державі препарат Молнупіравір. Проте він буде доступний українцям безкоштовно – його видаватимуть за призначенням лікаря.
"Продаж незареєстрованих ліків є порушенням ліцензійних умов і карається відповідно до законодавства", – додали у МОЗ.
Україна отримала першу партію Молнупіравіру
6 лютого 2022 року в Україну прибула велика партія таблеток від COVID-19 виробництва американської фармацевтичної компанії Merck Sharp&Dohme – 60 тисяч курсів препарату Молнупіравір.
Як зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, МОЗ найближчим часом розподілить ліки і відправить в регіони. До квітня 2022 року в Україну надійдуть ще 240 тисяч курсів препарату.
Раніше міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко оголосив, що Україна вже має бронь у виробників Pfizer і Merck на їх нові ліки проти COVID-19, тому отримає препарати однією з перших.
Вас також може зацікавити:
- Вчені пояснили, у кого при коронавірусі найчастіше зникають нюх і смак
- Чи буде обов'язковою бустерна доза вакцини від коронавірусу: відповідь МОЗ
- До 70 тисяч на добу: Радуцький спрогнозував, скільки буде хворих на піку хвилі коронавірусу
- Неврологи настійно рекомендують тим, хто перехворів коронавірусом відмовитися від кави
- Зростання хворих на коронавірус в Україні: за добу - понад 41 тис. COVID-випадків
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред