Стало відомо, чому Україна відновила імпорт електроенергії з Росії

2 лютого 2021, 14:35оновлено 2 лютого 2021, 15:17
Починаючи з 1 лютого відновивлено імпорт електроенергії з Росії. Підстав для його обмеження не існує, пояснили в Укренерго.
Електроенергія
Стало відомо, чому Україна відновила імпорт електроенергії з Росії / УНІАН

В Укренерго заявили, що відповідно до Закону "Про ринок електроенергії" на сьогодні немає підстав для обмеження імпорту електроенергії з Росії.

Згідно ч. 11. ст. 38 ЗУ "Про ринок електроенергії" Оператор системи передавання має пропонувати учасникам ринку на аукціонах всю доступну пропускну здатність міждержавних зв'язків, пояснили в Укренерго.

"Згідно з ч.9 ст. 38 Закону, обмеження комерційних обмінів (імпорту/експорту електроенергії) можуть застосовуватися тільки в аварійних ситуаціях, а згідно з ч. 12 ст. 38 ОСП має право обмежувати доступну пропускну здатність виключно у випадках порушення операційної безпеки енергосистеми", - уточнили в компанії.

Також у компанії зазначили, що з 1 січня 2021 року втратили чинність Положення постанови НКРЕКП №766 від 08.04.2020 р., якими було скасовано результати аукціонів на доступ до пропускної спроможності перетинів з Росією та Білоруссю у 2020 році.

"Зазначених у законі підстав для обмежень імпорту/експорту електроенергії або доступної пропускної здатності поки не існує. Виходячи з вищенаведеного і відповідно до вимог Закону "Про ринок електроенергії", НЕК "Укренерго" відновило аукціони на доступ до міждержавних перетинів в 2021 році", - підкреслили в Укренерго.

У компанії уточнили, що імпорт електроенергії з РФ і Молдови минулого тижня (25-31 січня) був відсутній, але починаючи з 1 лютого відновився імпорт електроенергії з Росії. Загальний обсяг за 1 лютого склав 1 млн кВт·год.

Імпорт електроенергії - про що йшлося раніше:

  • 18 березня 2020 року Кабмін де-факто ввів заборону на імпорт російського вугілля і електрики. З 1 квітня 2020-го глава Мінекономіки запропонував запровадити додаткове спеціальне мито на електроенергію і всі типи вугілля (крім антрацитового і коксівного) для потреб енергетики та металургійної промисловості - у розмірі 65%.
  • 23 січня в. о. міністра енергетики Юрій Вітренко заявив, що одним з його головних завдань на посаді буде від'єднання України від енергосистеми з Росією і Білоруссю.Також Вітренко підкреслив, що такий крок буде в інтересах України, її енергетичної безпеки.
  • 1 лютого дві українські компанії отримали доступ до міждержавних перетинів для імпорту електроенергії з Росії у лютому 2021 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти