В Укренерго заявили, що відповідно до Закону "Про ринок електроенергії" на сьогодні немає підстав для обмеження імпорту електроенергії з Росії.
Згідно ч. 11. ст. 38 ЗУ "Про ринок електроенергії" Оператор системи передавання має пропонувати учасникам ринку на аукціонах всю доступну пропускну здатність міждержавних зв'язків, пояснили в Укренерго.
"Згідно з ч.9 ст. 38 Закону, обмеження комерційних обмінів (імпорту/експорту електроенергії) можуть застосовуватися тільки в аварійних ситуаціях, а згідно з ч. 12 ст. 38 ОСП має право обмежувати доступну пропускну здатність виключно у випадках порушення операційної безпеки енергосистеми", - уточнили в компанії.
Також у компанії зазначили, що з 1 січня 2021 року втратили чинність Положення постанови НКРЕКП №766 від 08.04.2020 р., якими було скасовано результати аукціонів на доступ до пропускної спроможності перетинів з Росією та Білоруссю у 2020 році.
"Зазначених у законі підстав для обмежень імпорту/експорту електроенергії або доступної пропускної здатності поки не існує. Виходячи з вищенаведеного і відповідно до вимог Закону "Про ринок електроенергії", НЕК "Укренерго" відновило аукціони на доступ до міждержавних перетинів в 2021 році", - підкреслили в Укренерго.
У компанії уточнили, що імпорт електроенергії з РФ і Молдови минулого тижня (25-31 січня) був відсутній, але починаючи з 1 лютого відновився імпорт електроенергії з Росії. Загальний обсяг за 1 лютого склав 1 млн кВт·год.
Імпорт електроенергії - про що йшлося раніше:
- 18 березня 2020 року Кабмін де-факто ввів заборону на імпорт російського вугілля і електрики. З 1 квітня 2020-го глава Мінекономіки запропонував запровадити додаткове спеціальне мито на електроенергію і всі типи вугілля (крім антрацитового і коксівного) для потреб енергетики та металургійної промисловості - у розмірі 65%.
- 23 січня в. о. міністра енергетики Юрій Вітренко заявив, що одним з його головних завдань на посаді буде від'єднання України від енергосистеми з Росією і Білоруссю.Також Вітренко підкреслив, що такий крок буде в інтересах України, її енергетичної безпеки.
- 1 лютого дві українські компанії отримали доступ до міждержавних перетинів для імпорту електроенергії з Росії у лютому 2021 року.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред