Коротко:
- Вночі РФ атакувала Україну ракетами "Іскандер-М" та дронами "Shahed"
- Збито вісім із 11 ворожих БпЛА
- Балістичні ракети силам ППО не взалося знищити
У ніч проти 18 листопада Росія атакувала Україну ракетами "Іскандер-М" та дронами-камікадзе "Shahed". Більшу частину ударних БпЛА сили ППО знищили, проте балістичні ракети перехопити не вдалося. Про це повідомили Повітряні сили України.
"У ніч на 18 листопада ворог атакував Сумську область двома балістичними ракетами "Іскандер-М" із Воронезької області та керованою авіаційною ракетою Х-59 із повітряного простору Курської області", - йдеться у повідомленні.
Крім цього, із Курщини російські окупанти випустили 11 ударних БпЛА типу "Shahed", а також безпілотники невстановленого типу. Українська протиповітряна оборона знищила 8 дронів у п'яти областях:
- Полтавській;
- Харківській;
- Черкаській;
- Чернігівській;
- Київській.
За даними військових, ще три безпілотники втрачено локаційно.
Удар РФ по Сумах - що відомо
Як повідомляв Главред, 17 листопада Росія запустила більше 200 ракет і дронів по Україні. Силап ППО вдалося знищити 144 повітряні цілі - 102 ракети та 42 "Шахеда". Ще 41 дрон був локаційно втрачений у різних регіонах України.
Також ввечері 17 листопада РФ вдарила балістичною ракетою по дев'ятиповерхівці в Сумах. Усі будинки поблизу місця прильоту залишилися без вікон.
Ввечері рятувальники повідомляли, що внаслідок атаки загинуло 10 осіб, серед них двоє дітей. Постраждала 51 людина.
Однак станом на ранок 18 листопада відомо, що кількість постраждалих внаслідок ракетного удару по Сумах збільшилася до 89 людей, з них 11 дітей. Загинуло 11 людей, з них 2 дитини.
Читайте також:
- Загроза балістики для Києва: у столиці працює ППО, лунають вибухи
- F-16 ЗСУ збивають ракети РФ: Зеленський розкрив деталі відбиття масованих атак
- РФ провалила атаку, названо терміни відновлення роботи енергооб'єктів - Нагорняк
Повітряні сили Збройних сил України
Повітряні сили Збройних сил України — вид збройних сил у складі Збройних сил України, який має на озброєнні винищувальну, бомбардувальну і транспортну авіацію, а також зенітні ракетні війська і радіотехнічні війська. Військово-повітряні сили у цьому вигляді були створені у 2004 році шляхом об'єднання двох видів: Військово-повітряних сил та Військ протиповітряної оборони України.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред