В Україні, станом на 24 вересня, середньозважена ціна на електроенергію на ринку двосторонніх договорів становить 1621 гривень за МВт год, що на 41% більше, ніж на 1 січня 2021 року (1153 гривень).
Про це йдеться в індикативі цін на електроенергію, опублікованому Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
У регуляторі відзначили, що в 2021 році на РСВ було реалізовано 11%, на ВСР - 2%, а за двосторонніми договорами - 87% від загального обсягу продажу електричної енергії на ринку.
"Тобто ринок двосторонніх договорів є основним сегментом ринку електричної енергії", - йдеться в повідомленні.
Що таке цінові індикативи і як визначаються
Цінові індикативи розраховані окремо для кожної з торгових зон відповідно до періоду поставки електричної енергії і дають можливість учасникам ринку використовувати за орієнтир:
- середньозважені і середньоарифметичні ціни на ринку двосторонніх договорів (РДД);
- середньозважені та середньоарифметичні ціни ринку "на добу вперед" (РСВ);
- середньозважений і середньоарифметичний Індекс ціни двох сегментів ринку електроенергії - РДД і РСВ.
У НКРЕКП додали, що учасники ринку повинні самостійно визначати свою торговельну стратегію і на свій розсуд розподіляти обсяги купівлі/продажу електричної енергії на відповідних сегментах ринку і вказувати у своїх заявках на торги ціну, виходячи з принципу економічної доцільності (максимальної вигоди).
Нагадаємо, раніше в Кабміні анонсували істотне подорожчання електроенергії для українців.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред