Рейтинг 100 кращих факультетів України: експерти оцінили рівень підготовки фахівців

Оцінювали факультети за чотирма складовими - середній бал ЗНО (35%), рейтинг університету (25%), інфраструктура (15%), експертна оцінка (25%). 48 опитаних Forbes експертів визначили десять найкращих факультетів у своїх сферах.

мурал, Ейнштейн, вузи
Фото УНІАН

Журнал Forbes оприлюднив рейтинг 100 кращих факультетів України за 10 найпопулярнішими напрямками - право, соціальні та гуманітарні науки, економіка, точні та природничі науки, медицина, комп'ютерні науки та IT, менеджмент, промисловість, бізнес-освіта.

У Києві, Львові та Харкові розташовані 90% кращих факультетів, 95% - частина державних університетів. Але ситуація змінюється на користь приватних вищих навчальних закладів на кшталт першого в країні приватного політехнічного університету в Маріуполі, відкриття якого "Метінвест" запланував на 2022 рік.

Зазначимо, юридична спеціальність - найпопулярніша серед абітурієнтів. Як пояснив Іван Шемелинець, експерт Фонду DEJURE, причина такої популярності - гіперболізована престижність. Водночас рівень випускників все менше влаштовує роботодавців, і ця проблема системна.

На думку Масі Найєма, партнера юридичної компанії Miller, необхідно звернути увагу на практичні заняття, а не на виховання "загальних юристів".

З соціальних наук перше місце в рейтингу Forbes посів факультет соціології Харківського національного університету.

Реклама

Експерти підкреслили, що кращих соціологів готують у Могилянці, Харківському та Київському національних університетах, адже у них достатня базова підготовка.

Інститут філології КНУ лідирує серед гуманітарних факультетів. "Ми найбільше цінуємо гуманітаріїв з НаУКМА і КНУ", – розповів засновник PR‑агентства Newsfront Володимир Дягтярьов. Експерти стверджують, що люди з гуманітарною освітою прекрасно знаходять себе в IT‑сфері, HR.

Крім того, зростає конкуренція за кращих випускників економічних факультетів, але роботодавці скаржаться на зниження рівня підготовки фахівців, нерідко кращі випускники їдуть за кордон.

Тут очолив рейтинг економфак КНУ ім. Тараса Шевченка, а найбільша конкуренція за бюджетне місце – на факультеті міжнародної економіки та менеджменту КНЕУ ім. Вадима Гетьмана.

Гідні оцінки отримали і факультети точних наук. Українських технарів у всьому світі цінують за сильну фундаментальну підготовку. "Ми 25 років намагаємося тримати фундаментальний фізико-технічний рівень. Я не чув, щоб наші студенти, які добре навчалися, не могли знайти роботу", - розповів Олексій Новіков, науковий керівник фізико-технічного інституту КПІ ім. Ігоря Сікорського.

А ось у сфері природничих наук особливо цінуються фахівці, які стажувалися за кордоном, відзначили в Інституті високих технологій (ІВТ) КНУ ім. Тараса Шевченка. У навчальному закладі навчаються понад 300 студентів, з яких майже десяток щорічно їдуть на навчання або стажування в іноземні вузи.

У медицині лідирує факультет біомедичної інженерії КПІ. У його лабораторіях розробляються методи експрес-діагностики онкологічних захворювань, розповідає декан Віталій Максименко. 10% студентів факультету - іноземці, при середньому для українських вишів показника 3%.

Що стосується рейтингу факультетів з комп'ютерних наук і IT, то тут експерти одноголосно відзначають: топові університети разом узяті не в змозі підготувати стільки айтішників, скільки вимагає ринок. Плюс чимало фахівців виїжджають на роботу за кордон.

Так, заснований 52 роки тому факультет КНУ працює на межі можливостей: щоб набирати більше студентів, потрібні нові корпуси та викладачі. Випускники замість наукової кар'єри вибирають роботу в IT або власний бізнес. Наприклад, середня зарплата розробника в Україні, за даними DOU.UA , – $2500.

Менеджерів-фахівців готують майже всі: від Львівського політеху та Національного авіаційного університету до списку 10 найкращих увійшли аж по два факультети, які готують управлінців.

Ключова проблема: більшість викладачів менеджменту в державних вишах не мають досвіду управління реальним бізнесом. Утім, в українських шкіл менеджменту є і світла сторона. Це нетворкінг.

На думку експертів, у сфері промисловості в Україні формуються нові освітні можливості для майбутніх машинобудівників.

Озвучують в цьому ключі свої амбітні плани в компанії "Метінвест" Ріната Ахметова - відкриття у 2022 році в Маріуполі гірничо‑металургійного університету. "Навчальні програми будуть орієнтовані на конкретні запити українського бізнесу", – повідомив ректор "Метінвест‑політехніки" Олександр Поважний.

Бізнес-освіта

Forbes присвятив цьому напрямку окрему номінацію і визначив п'ять кращих бізнес‑шкіл. Серед них - Київська школа економіки ( KSE) - єдиний в Україні економічний факультет "західного типу"

У п'ятірці опинилася Києво-Могилянська бізнес-школа (kmbs). Це єдина школа цього рейтингу, яка функціонує при Державному університеті. Заклад готує лідерів трансформаційних процесів, фахівців у сфері безпеки та оборони.

Міжнародний інститут менеджменту (MIM-Kyiv) став першою бізнес-школою УРСР, а вже наступного року випустив перших магістрів бізнес‑адміністрування.

Львівська бізнес-школа (LvBS) Українського Католицького Університету - єдиний заклад у нашій країні, де запроваджено бізнес-програми у сферах технологій та HR.

Міжнародний інститут бізнесу (IIB) пропонує міжнародні програми з маркетингової освіти та управління виробництвом.

viber
Зараз ви переглядаєте новину «Рейтинг 100 кращих факультетів України: експерти оцінили рівень підготовки фахівців». Інші новини України читайте в розділі «Україна». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Найсильніша магнітна буря в жовтні 2021: як пережити без фатальних наслідківНайсильніша магнітна буря в жовтні 2021: як пережити без фатальних наслідків Коли включать опалення в Києві 2021-2022: дати, тарифи і субсидіяКоли включать опалення в Києві 2021-2022: дати, тарифи і субсидія Ольга Сумська похвалилася пишним бюстом у чорному злитому купальникуОльга Сумська похвалилася пишним бюстом у чорному злитому купальнику Як не мерзнути вдома: прості поради, які допоможуть зробити кімнату теплішеЯк не мерзнути вдома: прості поради, які допоможуть зробити кімнату тепліше Синоптики розповіли, коли в Україні похолодає і налетить зливаСиноптики розповіли, коли в Україні похолодає і налетить злива

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти