Пожежа в Чорнобильській зоні налякала українців і підняла на вуха чиновників, адже вогонь довго не вдавалося загасити. І навіть сьогодні там відбувається тління трав'яного настилу, пеньків і деревини в осередках, пройдених вогнем.
За інформацією, полум'я спалило 35 тисяч гектарів лісу і, якщо б пожежа дісталася до сховища ядерних відходів і енергоблоків ЧАЕС, то другого ядерного вибуху навряд чи вдалося б уникнути.
"Добре, якщо пожежу на цей раз дійсно остаточно загасили. Справа в тому, що 6 квітня вже звітували про те, що пожежу загасили. Залишалося якесь тління. А потім все знову загорілося. Так що подивимося, як буде цього разу. Я сумніваюся, що вони просто так взяли і все загасили повністю. Швидше за все, вогонь просто вдалося зупинити біля енергоблоків і локалізувати вогнища загоряння", - розповів спеціаліст з моделювання розповсюдження радіонуклідів у навколишньому середовищі, професор Іван Ковалець, пишуть Факти.
За словами експерта, якщо б пожежа дісталася до сховища ядерних відходів, де накопичилася величезна кількість радіоактивних речовин, то на Україну чекала би катастрофа.
"Під час пожежі обговорювалися різні ризики, але про те, що може загорітися сховище ядерних відходів, ніхто навіть не говорив. Є таке поняття, як "повторна критичність", тобто повторність ймовірності ядерної реакції. Чи може на це вплинути пожежа? Я ніколи не оцінював. Ризик був. Мізерний, але був. Теоретично міг би статися навіть ядерний вибух. Це не виключено", - уточнив експерт.
читайте такожЕколог пояснила, як пожежа в Чорнобилі впливає на коронавірусНагадаємо, пожежа в Чорнобилі почалася в перших числах квітня, вогонь охопив великі площі, дим було видно з космосу. У зоні відчуження згоріло багато поліських сіл, знищено радянські бази відпочинку.
Станом на ранок 15 квітня у Чорнобилі не було відкритого вогню. Наступного дня з'явилася інформація, що в Чорнобильській зоні знову виник відкритий вогонь, Київ затягнуло димом.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред