Під Одесою суд скасував регіональний статус російської мови

4 грудня 2020, 17:28оновлено 4 грудня 2020, 18:15
375
Відтепер місцева рада не зможе втручатися у мовне питання.
Російська мова, Вірменія
В Одесі російська мова перестала бути регіональною / фото: 1news.az

В Одесі окружний суд скасував рішення Одеської обласної ради щодо регіональної мови.

Як пише активіст Святослав Літинський в Facebook, даним статусом в цьому регіоні російська мова була наділена протягом восьми останніх років.

"Два роки ми стукали в ці двері ... і вони відкрилися! Відтепер всі посилання на рішення обласної ради Про введення регіональної мови є нікчемними", - зазначив автор.

відео дня

За словами активіста, раніше Одеський окружний адмінсуд скасував "регіональну мову" в Одесі.

Як відомо, статус російської мови як регіональної гарантував скандальний "закон Ківалова-Колесніченка". У лютому 2012 року на той момент нардепи Вадим Колесніченко і Сергій Ківалов внесли до Верховної Ради законопроект "Про засади державної мовної політики". Парламентарі його підтримали, і 10 серпня 2012 року проект закону набув чинності.

читайте також"Нас вчили Будда, Христос і Мухаммед": звільнений професор заступився за російську мовуДо слова, статус "регіонального" міг надавати місцева рада, якщо кількість носіїв цієї мови становить не менше 10% від населення даного регіону, а в деяких випадках було потрібно навіть менше 10%.

Зазначимо, рішення про "регіональну мову" окремих обласних, міських, сільських та селищних рад у Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Луганській, Херсонській та Чернівецькій областях досі не скасовані.

Мовне питання в Україні

  • Верховна Рада України прийняла закон Про забезпечення функціонування української мови 25 квітня 2019 року. Законопроект підтримали 278 парламентаріїв. Закон регламентує українську мову як єдину державну мову на території України.

  • Конституційний суд розглядав подання щодо конституційності закону про державну мову. Відомі підсумки засідання.

  • В Україні з бюджету профінансують курси української мови для населення. З технічною базою для мовних курсів повинні допомогти органи місцевого самоврядування і державні навчальні заклади, розраховує омбудсмен.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти