Конфлікт на Донбасі не вирішиться в 2021 році. Причому на Україну можуть чекати два варіанти розвитку подій - поганий і дуже поганий.
Свої прогнози озвучив у коментарі Главреду військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов.
"Якщо станом на кінець 2020 року конфлікт на Донбасі був заморожений, то в 2021 році відбудеться суперзаморозка. Всі компроміси з боку України вичерпані, а з боку Росії компромісів не було і не буде – вона наполягає на виконанні "Мінська". Шляхів вирішення конфлікту два: поганий – вихід з Мінських домовленостей із заявою про їхню нездійсненність; дуже поганий - виконання "Мінська" в повному обсязі, а потім входження України до складу союзної держави (або що там нам запропонує Путін)", - зазначив військовий експерт.
Жданов вважає, що конфлікт на Донбасі залишиться на стадії замороженого конфлікту з одностороннім припиненням вогню. На його думку, ніякої більш оптимістичної перспективи поки немає.
Також експерт оцінив шанси того, що країни Заходу допоможуть Україні. Зокрема, Жданов вважає:
- Києву варто побоюватися адміністрації новообраного президента США Джо Байдена набагато більше, ніж адміністрації Трампа. У Демократичної партії США занадто багато інтересів в Росії, тому Україну можуть просто здати Кремлю.
- Позицію Берліна після відходу канцлера Анґели Меркель складно прогнозувати. Якщо до влади в Німеччині прийдуть промисловці-капіталісти, вони шукатимуть шляхи співпраці з РФ і зняття санкцій, а Україну просто віддадуть на відкуп Москві.
- Туреччина вирішує питання щодо Криму активніше, ніж Україна. У Анкари - свої інтереси, і Крим їй потрібен як плацдарм, щоби тут зачепитися і штовхати в Європу свої товари через Україну.
- Велика Британія - наш промінчик надії. Британці зацікавлені в тому, щоби Україна залишалася в їхній сфері впливу, щоби можна було влаштувати тут буферну зону. Це шанс, що нас не кинуть сам-на-сам з Росією.
"Таким чином, сподіватися на те, що конфлікт на Донбасі може бути врегульований в 2021 році, не варто – ця історія надовго. У найближчій перспективі ситуація не вирішиться на нашу користь і в справедливому контексті", - резюмував Олег Жданов.
читайте такожРазумков заявив про безвихідь в нормандських переговорах і розповів, що робити
Війна на Донбасі та нормандський формат - новини:
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що нормандський формат все ще актуальний. При цьому проблеми в переговорному процесі існують на рівні міністрів закордонних справ.
- 29 грудня в Кремлі заявили, що хотіли б нормалізувати відносини з Києвом, і оцінили шанси на можливі контакти між президентами Росії та України - Володимиром Путіним і Володимиром Зеленським.
- За словами прес-секретаря російського лідера Дмитра Пєскова, "для розмови на вищому рівні щонайменше повинні дозріти передумови". При цьому він зазначив, що в Кремлі поки "не бачать і не чують" політичної волі до нормалізації двосторонніх відносин.
- 25 грудня президент Володимир Зеленський заявив, що на даний момент немає передумов для прямих переговорів з главою РФ Володимиром Путіним. Розмова відбудеться в тому випадку, якщо виникнуть проблеми з організацією зустрічі радників лідерів країн нормандського формату. При цьому глави двох держав повинні вести діалог про врегулювання російсько-українського конфлікту.
- Генерал армії України Микола Маломуж вважає, що мінський формат переговорів щодо врегулювання конфлікту на Донбасі має бути збережений. Але, тим не менш, офіційний Київ повинен домогтися розробки іншого варіанту ‒ з більш широким форматом переговорів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред