Тристороння контактна група в середу, 22 грудня, прийшла до домовленостей припинити вогонь на Донбас.
"На сьогоднішньому засіданні ТКГ за участю представників ОРДЛО пріоритет був наданий питанням безпеки і, зокрема, дотримання режиму припинення вогню. Я був радий, що учасники висловили свою рішучість повністю дотримуватися угоди про посилення режиму припинення вогню від 22 липня 2020 року", - заявив представник ОБСЄ Мікко Киннунен.
Дану Домовленість підтримали також У Міноборони та Збройних силах України.
"ЗС України запевняють щодо своєї позиції послідовно і неухильно дотримуватися режиму припинення вогню, передбачених вищевказаними заходами, в тому числі щодо умов відкриття вогню у відповідь", - додали у відомстві.
Нагадаємо, раніше глава МЗС країни Дмитро Кулеба заявив, що Україна не піде на головну вимогу Росії – переговори з так званими представниками російських окупаційних адміністрацій "ДНР" і "ЛНР". Москва є стороною конфлікту на Донбасі, а не посередником.
Приклад Молдови, яка погодилася на умови росіян – пішла на переговори з сепаратистами і проголосила позаблоковий курс – показує безглуздість односторонніх поступок Москві, підкреслив він.
Читайте також:
- "Мільйони жертв": Зеленський розкрив найгірший сценарій війни РФ з Україною
- Путін остаточно втратив зв'язок з реальністю: ресурсів для війни немає
- У Росії пригрозили НАТО війною, якщо Альянс продовжить " наступати на хворі точки"
- У Байдена шукають варіанти, як допомогти українським партизанам у разі війни з Росією - WP
Агресія Росії на Донбасі
У 2014-му на сході України бойовики створили самопроголошені "ДНР" і "ЛНР", в тому ж році на Донбас вторглися російські війська. РФ підтримує бойовиків, але не визнає, що пішла на агресію проти України.
У квітні 2014 року на сході нашої країни стартувала антитерористична операція, в кінці квітня 2018-го замість АТО почалася операція Об'єднаних сил.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред