Полотна переважно російських митців з приватної колекції пʼятого президента Петра Порошенка і досі виставлені у Національному центрі народної культури "Музей Івана Гончара". Про це пишуть "Коментарі".
Нагадаємо, приватна колекція налічує 43 картин. Переважна більшість – роботи російських майстрів: Айвазовського, Рєпіна, Верещагіна та інших. Як раніше повідомляли ЗМІ, картини скуповувались фірмою Vernon Holdings на кошти Порошенка, починаючи з 2004 року. В середині 2006 року колекція була ввезена в Україну як дипломатичний вантаж для консульства Республіки Сейшельські острови в Україні, почесним консулом якого з 1998 року був соратник Порошенка – Олег Гладковський (Свинарчук). Нині експрезидент фігурує як свідок у кримінальному провадженні про переміщення через кордон з приховуванням від митного контролю 43 витворів мистецтва.
"Порошенко завжди добре відчував політичну конʼюнктуру. І коли росія через Януковича тягнула сюди "русскую веру", він вбирався у рясу диякона МП, водив хресні ходи та замовляв ікони із власним ликом, аби бути як всі, плюс це сприяло його бізнесу на території рф. Тобто Порошенко топив за Новинського тут, а той лобіював його інтереси в мордорі. Це також – і про лояльність до путіна, завдяки чому у рф кілька років після початку війни працював завод "Рошен", і про інший прибутковий бізнес. Путін оцінив цю лояльність, що дозволило Порошенку вже у статусі президента організувати разом із Медведчуком низку схем з "освоєння" державних коштів. Аналогічна ситуація – і з "картинами Порошенка"" – написав журналіст Сергій Іванов.
Як пише видання, Порошенко ще більше зблизився з РФ під час роботи в уряді регіоналів міністром закордонних справ та міністром економічного розвитку. Він не перестав догоджати Кремлю і під час свого президентства – погодився на "Мінські угоди" та вів спільний бізнес із кумом російського диктатора Віктором Медведчуком.
Програвши вибори 2019 року, Порошенко раптово згадав про свої картини та, ймовірно, вирішив знову позагравати з Путіним, виставивши їх у 2020 році у Національному центрі народної культури "Музей Івана Гончара".
"Популяризуючи російське мистецтво та зображаючи із себе політичного в’язня, у зв’язку із кримінальним переслідуванням за його любов до усього російського, Порошенко знову намагався отримати підтримку від Путіна на наступні вибори, але у лютому 2022 року почалась "спеціальна воєнна операція путіна", яка назавжди змінила відношення до росіян та усього "русского"" – йдеться в матеріалі.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред