Глава української делегації в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі, екс-президент Леонід Кравчук прокоментував ситуацію навколо реінтеграції окупованого Донбасу після його звільнення.
Як підкреслив він в ефірі Україна 24, для того, щоб досягти миру на сході України, влада повинна прийняти пакет законів про реінтеграцію регіону.
За словами Кравчука, питання реінтеграції Донбасу є комплексним.
Він переконаний, що для успішного повернення окупованих областей до складу України необхідно виконати ряд ключових умов:
- припинення війни;
- проведення виборів на непідконтрольних територіях;
- формування виконавчої влади на непідконтрольних територіях;
- прийняття пакету законів економічного характеру (у тому числі законів, які створюють умови для інвестицій та бізнесу).
"Це величезний масив документів, який містить період війни, після війни і період включення непідконтрольних територій у систему української влади", - зазначив Кравчук.
Водночас Кравчук підтримав заяву президента Володимира Зеленського про необхідність амністії для жителів ОРДЛО, на чиїх руках немає крові.
"Я думаю, те, що говорив Зеленський – міжнародна позиція. Президент використав саме норми міжнародного досвіду. Позиція Зеленського не тільки мені імпонує, в мене точно така сама позиція. Ті, в кого на руках немає крові, мають бути відповідно "очищені", а ті, в кого є кров, мають відповідати – це абсолютно нормально", - пояснив Кравчук.
Він зазначив, що питання амністії "потрібно детально вивчити".
читайте такожУ ТКГ назвали найголовнішу основу безпечної реінтеграції ОРДЛО
"Ми маємо і гіркий досвід. Коли йшлося про декомунізацію, часто-густо туди потрапляли люди, які не мають ніякого відношення до декомунізації. Треба уважно вивчати кожну людину, тому що це життя", - додав Кравчук.
Амністія на Донбасі: позиція Зеленського:
- Президент України Володимир Зеленський виступаючи в Раді заявив, що амністія не може поширюватися на всіх учасників подій на Донбасі, а стосуватися тих українських громадян, на чиїх руках немає крові.
- За словами глави держави, досягнувши миру на Донбасі, українська влада почне безпечну реінтеграцію, користуючись успішним міжнародним досвідом.
- Він запропонував пакет законів про перехідний період, насамперед-про відповідальність.
- Президент уточнив, що" амністія " - не про всіх і не про уникнення відповідальності. А про мільйони громадян, на чиїх руках немає крові і які зараз фактично самі знаходяться в заручниках у окупанта. "Їм потрібен чіткий сигнал - не варто боятися, гідне майбутнє-тільки з Україною", - підкреслив глава держави.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред