Експерт Юрій Романенко – керівник політичних програм Українського інституту майбутнього, вважає, що після нової гучної заяви посла України у Німеччині Андрія Мельника відносини нашої країни з ФРН ніяк не зміняться.
Заява дипломата навіть не залишить неприємний осад, оскільки німці ґрунтовно вивчили українську сторону, і для Берліна Київ у зовнішній політиці є порожнім місцем, розповів експерт Главреду.
За його словами, для Німеччини Україна є порожнім місцем, яке іноді "щось пищить", просить про допомогу й постачає живу силу, мізки й матеріальні ресурси.
"...Посол Німеччини – дуже недурна людина, але, оскільки у нашої країни більше нічого немає, крім історичних наративів, які давно нікого ні у чому не переконують, йому залишається лише виглядати клоуном, який до місця й не до місця несе якусь ахінею", – стверджує співрозмовник.
Експерт назвав нову заяву Мельника черговою бурею у склянці води.
Нагадаємо, у березні Андрій Мельник написав колонку для Berliner Zeitung, в якій стверджував, що Німеччина має зіграти ключову роль у припиненні окупації Криму Російською Федерацією, оскільки несе історичну відповідальність перед Україною за нацистську тиранію, у результаті якої загинули понад 8 млн наших військових.
Посол зазначив, що протягом двадцятого століття Німеччина два рази окуповувала півострів – у 1918 та у 1941 році. Дипломат додав, що за часів окупації проведено нещадну кампанію винищення населення – вбито сотні тисяч мирних жителів.
Анексія Криму
- У березні 2014 року в Криму під дулами російських військових пройшов так званий "референдум" про статус півострова, більшість жителів нібито висловилися за приєднання до РФ.
- Пізніше Росія анексувала Крим. В Україні влада визнала 20 лютого 2014 року датою початку захоплення півострова.
- Київ і низка країн Заходу не визнали законною анексію Криму Росією і запровадили проти РФ санкції.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред