Вчені Інституту проблем безпеки атомних електростанцій (ІПБ АЕС) НАН України зафіксували зростання ядерної активності в зруйнованому реакторі на Чорнобильській електростанції.
"Після встановлення нового безпечного конфайнменту (НБК) "Арка" в проектне положення протягом більше чотирьох років дійсно спостерігається зростання щільності потоку нейтронів на периферії скупчення ТСМ, яке локалізовано в одному з підреакторних приміщень об'єкта "укриття", - заявили в Інституті. І додали, що на сьогоднішній день це зростання не перевищує встановлених меж безпеки.
Як пояснив у коментарі Главреду експерт з ядерної та радіаційної безпеки, ліквідатор аварії на ЧАЕС Володимир Усатенко, насправді під зруйнованим реактором немає нічого, що могло б спровокувати нову ядерну активність.
"На об'єкті немає жодних умов, які могли б вивести зі спокійного стану радіоактивне сміття під об'єктом "Укриття". У самому реакторі після ліквідації нічого радіоактивного теж не було з самого початку", - говорить Усатенко.
І додає, що подібні заяви про активність - це спроба співробітників Інституту отримати додаткове фінансування.
"Те ж саме вже відбувалося у 1995 році, коли ще діяла комплексна експедиція Інституту Курчатова. Тоді, щоб залишитися на плаву, генератор нейтронів направляли на датчик у свердловині реактора, через що рахунок нейтронів почав зростати. Але прилади встановлені так, що вони не показують об'єктивної картини", - заявив експерт.
Нагадаємо, що раніше експерти прогнозували "метановий Чорнобиль" на окупованому Донбасі.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред