Політолог, директор аналітичного центру Третій сектор Андрій Золотарьов вважає тактику придушення протестів у Білорусі стратегічно дуже продуманою і виваженою, тому поки Олександр Лукашенко успішно справляється з демонстрантами.
"Ви ж бачите, що робітники, які приєдналися до страйку, написали заяви про відпустку – і на наступний день їх пропуски були заблоковані. Там відкрито тролять таких опозиціонерів, кажучи, що в Білорусі надлишок робочих місць. В принципі, це правда. Адже Лукашенко так боровся з безробіттям, ігноруючи той факт, що на підприємствах працівників більше, ніж треба. Думаю, що будуть звільнення як робітників, які підтримали страйк (судячи з усього, локаут буде в найближчі дні), так і звільнення працівників ЗМІ і силових структур, які були запідозрені в неблагонадійності", - сказав він під час чату в Главреді.
За словами політолога, з опозицією Лукашенко буде вчиняти більш обережно, але жорстко. Білоруський лідер вже має досвід роботи з опонентами, який був для нього результативним, тому, швидше за все, стратегію міняти не буде.
"Але всі пам'ятають, що стало з екс-міністром внутрішніх справ Білорусі Юрієм Захаренком, який заявив, що буде виконувати Конституцію, а не таємні вказівки Лукашенка, і екс-головою Центральної комісії Республіки Білорусь з виборів і проведення республіканських референдумів Віктором Гончаром – вони просто зникли. Можливо, з нинішньою білоруською опозицією буде щось подібне. На поліцейський апарат Лукашенко не шкодуватиме ресурсів. Більше того, на відміну від Януковича, він продемонстрував підтримку правоохоронцям у дні протестів, зокрема, роздав нагороди", - сказав він.
читайте також"Ламати людей": Лукашенко оголосив про закінчення протестів у БілорусіЗолотарьов переконаний, що допомогу Білорусі в утвердженні тоталітаризму із задоволенням нададуть китайські партнери, які охоче запозичать досвід роботи з незгодними.
"Крім того, ми бачили, що відбувалося в Білорусі з інтернетом в перші дні протестів – напевно, певну допомогу в зачистці інформаційного простору надали китайці, тобто великий китайський Firewall буде привнесений і на білоруський грунт. Судячи з усього, в Мінську працюють ще й китайські фахівці – для них це цінний досвід, враховуючи їх кейс з Гонконгом. Тому і китайці, крім росіян, підставлять Лукашенку плече", - зазначив він.
Нагадаємо, Володимир Путін допустив використання російських силовиків для придушення протестів у Білорусі.
Раніше Олександр Лукашенко заявив, що Москва в рамках домовленостей з Мінськом може надати всебічну військову допомогу його режиму на першу вимогу.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред