НСЗУ не вистачає майже 5,6 млрд грн для того, щоб заплатити лікарням, які не мають договору на стаціонарне лікування COVID-пацієнтів.
"Хочу доповісти народним депутатам, що станом на сьогодні НСЗУ не вистачає 5,6 млрд грн для забезпечення фінансування медустановам, які надають медичну допомогу пацієнтам з COVID-19 до кінця цього року", - сказав В.О. голови НСЗУ Андрій Віленський на засіданні комітету Ради в понеділок, 16 листопада.
За його словами, НСЗУ вже подала відповідні документи до МОЗу та Мінфіну, "щоб це питання було вирішено".
Якщо станом на травень 2020 року контракти з НСЗУ на лікування пацієнтів з COVID-19 в умовах стаціонару мали 240 медустанов, то зараз такі контракти має вже 437 медустанов, і потреба у ліжкомісцях зростає, додав чиновник.
читайте такожКоронавірус в Україні 16 листопада: за добу - майже 10 тисяч нових хворих
Також Віленський зазначив, що для укладення контракту з НСЗУ для отримання фінансування медзаклад має відповідати умовам, які визначені постановою Кабміну №931.
"На цю мить таким умовам відповідають тільки медустанови Укрзалізниці, і ми проводимо підготовчу роботу для того, щоб укласти договір із ними", - резюмував Віленський.
Вакцина від коронавірусу
- США і Німеччина 9 листопада зробили заяву про ефективності результатів клінічних досліджень препарату від коронавірусу. Зокрема, компанії Pfizer і BioNTech розповіли про те, що їхня вакцина запобігає зараженню коронавірусною інфекцією в 90% випадків.
- У Великобританії попередили, що транспортування вакцини компаній Pfizer і BioNTech може стати серйозною проблемою. На думку експертів, в деяких країнах можуть з'явитися проблеми не тільки з доставкою препарату, але і необхідністю повторної вакцинації від COVID-19.
- Як вважає інфекціоніст Вадим Арістов, завезти вакцину від коронавірусу в Україну фактично неможливо. Для препарату потрібне обладнання холодного зберігання-вакцина вимагає заморозки до-70 градусів - тоді як в нашій країні немає відповідних фризерів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред