Без паспорта і грошей: чим ризикують українці на нелегальній роботі за кордоном

26 березня 2021, 15:59
51
Нелегально працюючи за кордоном, українці часто стають жертвами торгівлі людьми і позбавляються грошей, попереджають експерти.
Заробітчани
Українці часто погоджуються на нелегальну роботу за кордоном / УНІАН

Заробітчани, які наважуються співпрацювати з вербувальниками, що пропонують нелегальне працевлаштування за кордоном, можуть стати жертвами торгівлі людьми і позбутися зароблених грошей при поверненні в Україну. Таку думку в коментарі УНІАН висловив експерт з протидії торгівлі людьми Ігор Тридуб.

"При відсутності на руках договору з роботодавцем або його копії може статися що завгодно. Не буде відповідати вид роботи, кількість зароблених грошей, умови праці, проживання. В кінцевому рахунку все може закінчиться торгівлею людьми", - заявив він.

Експерт зазначив, що зараз почастішали випадки пропозиції нелегального працевлаштування в Німеччині, що, в кінцевому рахунку, закінчується депортацією і позбавленням зароблених грошей при поверненні в Україну.

відео дня

"Зараз ми дуже часто бачимо випадки, коли пропонують працевлаштовування на різні посади. У підсумку, такі фірми або беруть кошти наперед і нічого не роблять, або українців, які приїжджають за підробленими запрошеннями, просто депортують без права в'їзду на рік. Є й інші варіанти: коли люди працюють, а при поверненні в Україну у них забирають готівку, яку вони везли, і також оформляють депортацію", - сказав він.

Тридуб пояснив, що торгівля людьми – це незаконна угода між кількома сторонами, підсумком якого стає примус людини до певної праці.

"На території України є вербувальники, які часто називають себе фірмами-посередниками, іноді вони просять гроші за працевлаштування, а іноді кажуть, що їхні послуги безкоштовні. Людині розповідають, як все буде добре, домовляються про транспорт з перевізником, це друга сторона. Третя сторона-це експлуататор, тобто той, хто в кінці отримує працівника. Людина до нього приїжджає, а йому кажуть, що насправді він буде займатися тим і тим. В такому випадку людина знаходиться в ситуації торгівлі людьми. Тобто за нього заплатили вербувальнику", - розповів експерт.

За його словами, утримувати людину можуть фізично, юридично і психологічно. Юридично - це коли обманом виманюють документи і продовжують утримувати на роботах.

"Людина перебуває в іншій державі без документів, і без проблем вона не зможе покинути державу. Тому, що у міграційної служби і прикордонників будуть питання", - сказав він.

Раніше президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойников повідомив, що українці в пошуках заробітку за кордоном можуть втратити до 1,5 тис. дол. через шахраїв, які обіцяють легально працевлаштувати за кордоном, але потім просто зникають.

Експерти застерігають українців від спроби виїхати за кордон на нелегальну роботу, оскільки існує ризик несплати або неповної оплати виконаної роботи. Також можливий варіант невиконання приймаючою стороною обіцяних умов проживання заробітчанина. Крім того, у нелегала можуть забрати паспорт, нібито на реєстрацію та оформлення, і не повернути його, тоді людина стає фактично прикутою до цієї роботи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти