"Як Гітлер в 41-му": експерт попередив про ризик прориву оборони ЗСУ

22 лютого 2020, 00:56
786
ЗСУ у Золотому відновили становище на лінії розмежування, підкреслив Олег Жданов.
АТО, ООС, Донбасс
Бойовики пішли в наступ у Золотому / Reuters

Недавня атака збройних формувань Російської Федерації позицій підрозділів Об'єднаних сил в районі Золотого в Луганській області була несподіваною, заявив полковник запасу Олег Жданов.

"Росія, як Гітлер у 1941-му році, змогла досягти фактора раптовості", - підкреслив він в інтерв'ю на Ukrlife.tv.

За його словами, напередодні удару була зафіксована ротація ворожих військових на лінії розмежування, в тому числі – снайперів.

відео дня

"О 5:50 почався артобстріл (в Золотом, - ред.). Фактично через кілька годин після його початку ми втратили позиції, тому що піхота без вогневої підтримки артилерії не в змозі всидіти в окопах, тим більше через мінометі обстріли, які призначені для того, щоб навісним вогнем виколупувати солдатів з окопів", - зазначив експерт.

При цьому він провів аналогію з подіями в Дебальцево, коли екс-президент Петро Порошенко дав наказ припинити вогонь артилерії.

"На передовій телевізора не було, там ішов бій і коли піхота позбулася підтримки артилерії... Вони (російські війська, - ред.) вибивали наших бійців з окопів і коли вони починали відступати, їх просто розстрілювали", - нагадав Жданов.

Разом з тим він припустив, що наказ про артилерійську вогневу підтримку у Золотому міг бути прийнятий начальником Генштабу Русланом Хомчаком самостійно.

"Ми вдарили з усієї сили, відновивши положення на лінії розмежування, зберігши наші позиції", - стверджує військовий експерт.

До речі, в Організації Об'єднаних Націй висловили стурбованість, що через відсутність твердої політичної волі всіх сторін на Донбасі може статися сповзання до нового насильства.

читайте такожКривава Лазня: в Генштабі назвали число знищених в Золотому бойовиків

Там підкреслили, що порушення режиму припинення вогню на лінії розмежування поруч із Золотим є суворим нагадуванням, що при відсутності твердої політичної волі існує реальний ризик сповзання назад до насильства, а довгоочікуваний мир на сході України може бути досягнутий, якщо буде існувати достатній рівень політичної волі, будуть вестися добросовісні переговори і проявиться конкретна підтримка зусиль, щоб "зброя замовкла".

У той же час він не погодився з твердженнями про втрату ЗСУ спостережних пунктів в "сірій зоні".

"Спостережні пункти в "сірій зоні" тимчасові і вони можуть переміщатися. Щоб ви розуміли – це маленька ямка, в якій сидять 1-2 солдата і візуально з біноклем спостерігають за противником. Тому я не вважаю це великою загрозою", - пояснив експерт.

Він додав, що в разі повторного раптового удару, якщо ЗСУ не отримають наказ відповідати вогнем на вогонь, ворог зможе пробити оборону на Донбасі.

"Якщо парадигма миру зберігається, друга спроба може скінчитися для нас не зовсім вдало", - резюмував Жданов.

Нагадаємо, раніше журналіст Юрій Бутусов повідомив про те, що в результаті ворожої атаки ЗСУ втратили передову позицію в сірій зоні у Золотому.

Зазначимо, що за даними штабу ООС, українські військові дали адекватну вогневої відповідь супротивнику і втримали повний контроль над ситуацією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти