Як відомо, месенджер Telegram офіційно вважається заблокованим на території Росії. Втім, він все одно продовжує цілком успішно працювати. Але це не заважає деяким компанія намагатися урвати шматок його слави. Так Яндекс вже задумала свого "вбивцю телеграм", тільки поки сервіс виглядає досить дивно і навіть сумнівно.
Новий месенджер отримав назву Яндекс.Чати. Можливо, ви про нього навіть не чули, так як в маси він вийшов зовсім недавно. Доступ до нього можна отримати через головну сторінку Яндекса, натиснувши на іконку в правому нижньому кутку. Також Яндекс.Чати можна знайти в магазинах додатків на смартфонах. Яндекс намагається інтегрувати месенджер і в інші свої сервіси, наприклад, в Яндекс.Маркет.
Меню Яндекс.Чатов дуже сильно нагадує Телеграм. У ньому також є можливість створювати і чати, і канали. Реєстрація не потрібна, адже месенджер використовує загальний обліковий запис всіх сервісів Яндексу - Яндекс.Паспорт.
читайте такожЯк додати свої стикери в Telegram?
Але відмінностей теж вистачає. Так все мультимедійні файли прикріплюються окремими постами, додати до них опис можна, єдине рішення - окреме повідомлення з описом. Потрапити в новий канал можна тільки по посиланню-запрошення, а пошук працює виключно по каналах користувача.
Але головна відмінність в тому, що Яндекс.Чати будуть автоматично пропонувати канали, які можуть зацікавитися користувача. Виходить своєрідний аналог Яндекс.Дзена, але тільки для каналів. У Telegram знайти новий канал можна лише за допомогою окремого пошуку в інтернеті або за запрошеннями.
Здавалося б, такий підхід дозволить авторам каналів простіше просувати свій контент. Але канали в Telegram прославилися як раз тим, що в них вистачає багатьох незвичайних тем і напрямків, які при стандартному підході реалізувати було б неможливо. Якщо в Яндекс.Чатах все вирішує алгоритм, то він буде радити лише канали з найпопулярнішими тематиками, тобто думати над своїми цікавими темами стане невигідно. Таким чином одна з головних особливостей Яндекс.Чатов може стати ключовим недоліком.
читайте такожОнлайн-кінотеатр КиноПоиск HD тимчасово став безкоштовним
Вже ходять теорії, що за допомогою месенджера Яндекс хоче зробити ще один інформаційний сервіс з новинами. Цікаво, що Яндекс.Чати виросли з Яндекс.Коннекта (робочого середовища, в якій теж був сервіс для обміну повідомленнями) і Яндекс.Діалогов (особливих чатів, які різні сайти вбудовували собі, щоб користувачі могли швидко проконсультуватися з різних питань).
Експерти вже будують припущення, що Яндекс хоче конкурувати не тільки з Телеграма, але і з ВК. Яндекс.Чати можуть перетворити в суперпріложеніе з доступом до різноманітних послуг компанії. Але поки у месенджера відбувся лише м'який запуск без зайвого шуму, так що його позиціонування ще належить з'ясувати.
Раніше ми розповідали, як створити свій канал у Телеграмі.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред