Згідно аналізу супутникових даних за 40 років, глобальне потепління на 8% в десятиліття збільшило ймовірність штормів третьої категорії і вище з стійкими вітрами, що перевищують 177 км/год.
При цьому швидка зміна клімату робить шторми більш інтенсивними і руйнівними, пише NY Times.
Відзначається, що урагани і тропічні циклони стають сильнішими по мірі нагрівання планети, адже більш тепла вода забезпечує більше енергії, яка їх живить.
Через потепління у світі збільшується число сильних ураганів. Як відзначають експерти з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень, які використовували супутникові знімки штормів по всьому світу, вдалося розширити набір даних на 11 років, використовуючи зображення з 1979 по 2017 рік.
читайте такожПотепління скоро не чекайте: синоптик спантеличила прогнозом погоди до літа
На думку вчених, довгострокова мінливість температури поверхні моря за десятиліття зіграла головну роль у зростанні штормової активності в Північній Атлантиці.
У той же час існує думка про те, що обов'язкове скорочення викидів сірки в результаті спалювання викопного палива протягом останніх декількох десятиліть може впливати на температуру океану.
Крім того, метеорологи не виключають, що зміна клімату буде грати довгострокову роль у збільшенні сили шторму в Північній Атлантиці і в інших місцях.
Нагадаємо, раніше завідувач відділення Гідрометцентру Владислав Білик розповів про те, що в Україні у другій половині травня погода буде характеризуватися дощами і підвищенням температури на 3-5 градусів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред