Як вирощувати полуницю в контейнерах: садівники розкрили несподівану хитрість

13 травня 2025, 18:32
78
Весна - найкращий час для посадки полуниці, це дає рослинам час розвинути міцне коріння.
Як вирощувати полуницю в контейнерах: садівники розкрили несподівану хитрість
Як правильно посадити полуницю в контейнер / Колаж: Главред, фото: pixabay.com, скріншот

Головне:

  • Як правильно посадити полуницю в контейнер
  • Догляд за полуницею в контейнерах
  • Як і коли збирати врожай

Полуниця - відмінний вибір для вирощування в контейнерах. Завдяки компактному розміру і стрімкому зростанню, ці рослини ідеально підходять навіть для невеликих просторів.

Полуниці не важливо, де вона росте, і її коренева система, розташована близько до поверхні, робить її особливо придатною для контейнерного садівництва, пише MarthaStewart.

Коли садити полуницю

Весна - найкращий час для посадки полуниці в горщиках. Це дає рослинам час розвинути міцне коріння до настання спеки.

Когда пересаживать кусты ягод инфографика
/ Главред

Як правильно посадити полуницю в контейнер

Вибирайте широкий і неглибокий контейнер з отворами для зливу води. Через поверхневу кореневу систему полуниця не вимагає глибокої посадки. Відповідний розмір - близько 20 см глибиною і 25-30 см завширшки. У такій ємності можна розмістити два кущики полуниці, що дасть їм достатньо місця для росту й утворення нових пагонів.

Після посадки рясно полийте рослини. Нові пагони з'являться через кілька днів або тижнів. Щоб зберегти вологу в ґрунті і скоротити частоту поливів, замульчуйте поверхню навколо кущів.

Догляд за полуницею в контейнерах

Полуниця любить сонце і краще плодоносить за умови щонайменше 8 годин сонячного світла на день. Однак важливо стежити за вологістю: ґрунт має бути добре дренованим, щоб не допустити застою води і гниття коренів.

Під час спеки, особливо в період активного плодоношення, полуниці потрібен регулярний полив - влітку, можливо, навіть щодня. Щоб стимулювати ріст і врожайність, підживлюйте рослини органічними добривами.

Обрізка та оновлення рослин

Щоб полуниця залишалася продуктивною, регулярно видаляйте засохле, пожовкле або хворе листя. Після завершення плодоношення кущі починають випускати "вуса" - довгі пагони з новими розетками на кінцях.

Взимку, коли рослини переходять у стан спокою, обріжте пагони, що з'єднують дорослі кущі з дочірніми, і видаліть старі материнські рослини. Вони менш стійкі до хвороб і, як правило, плодоносять гірше на другий рік. Нові рослини, що утворилися на вусах, будуть здоровішими і дадуть більше ягід.

Як і коли збирати врожай

Збір полуниці починається через 4-6 тижнів після появи квітів. Ягоди слід збирати, коли вони набувають яскраво-червоного кольору і стають злегка м'якими. Щоб не пошкодити рослину, відокремлюйте ягоди акуратно, злегка повертаючи їх, а не вириваючи.

Дивіться відео - перша обробка полуниці:

Експерти YouTube-каналу Садівник розповіли в сюжеті про першу важливу весняну обробку полуниці. Вони поділилися власним досвідом і рекомендували для перегляду власникам невеликих присадибних ділянок і дачникам.

Використовуючи накопичений досвід, садівники і дачники зможуть збирати гарний урожай полуниці навіть з невеликої грядки.

Раніше Главред писав про те, коли можна садити полуницю. Весна є ідеальним часом для висадки полуниці. За літо рослини встигнуть зміцнитися, набрати силу, пережити зиму більш успішно і почати активно плодоносити вже в наступному сезоні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що найкращі сорти огірків здивують рекордним урожаєм. Експерти виокремлюють три перевірених сорти огірків, що відрізняються стійкістю як до спеки, так і до похолодань.

Більше новин:

Що відомо про Martha Stewart

На сайті MarthaStewart.com можна знайти перевірені до досконалості рецепти, проєкти "зроби сам", ідеї для садівництва, легкі розважальні поради, а також різні рекомендації щодо краси. Марта Стюарт, засновниця, допомагає читачам зробити всі аспекти повсякденного життя трохи простішими та красивішими.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти