У Національному агентстві із запобігання корупції заявили, що колишній парламентарій Олег Ляшко у 2017 році підробив лотерейний квиток, в якому було вказано виграш на загальну суму в 571 045 гривень. Якщо агентству вдасться довести відсутність факту перемоги політика в лотереї, йому загрожує кримінальна відповідальність, заявив глава НАЗК Олександр Новіков у інтерв'ю НВ.
За його словами у відомстві провели перевірку, під час якої вдалося встановити підробку лотерейного квитка. Пізніше підтвердилася інформація про те, що такого виграшного квитка не було. Проти Ляшка відкрили кримінальне провадження, однак КСУ скасував статтю про незаконне збагачення.
"НАЗК провело перевірку, встановили, що він підробив виграшний квиток. Нам підтвердили, що не було такого виграшного квитка. І було кримінальне провадження, він повинен був бути притягнутий до відповідальності, але Конституційний суд скасував статтю", - сказав Новіков.читайте такожДепутат від Слуги народу виграв у лотерею 900 тисяч гривень
Новіков підкреслив, що якщо Національне агентство з протидії корупції встановить відсутність факту виграшу в лотерею, то з'являться підстави заявити про наявність складу злочину згідно частини 2 статті 366 Кримінального кодексу – декларування недостовірної інформації.
Санкція статті передбачає відповідальність у вигляді штрафу від 3 до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, або ж обмеження волі на строк до 2 років з позбавленням права обіймати державні посади на строк до 3 років.
Нагадаємо, восени 2017 року народний депутат України Олег Ляшко задекларував три виграші в українській національній лотереї. Загальна сума склала 571,045 гривень.
Електронне декларування в Україні
- Конституційний суд України 27 жовтня виніс вердикт, згідно з яким стаття 366-1 Кримінального кодексу не відповідає Конституції. Таким чином, інстанція скасувала кримінальну відповідальність за внесення недостовірних даних в електронних декларації чиновників і заборонила НАЗК вести моніторинг реєстру декларацій.
- Верховна Рада 4 грудня проголосувала за повернення кримінальної відповідальності за неправдиве декларування доходів державними службовцями в Україні. Однак новий закон передбачає замість позбавлення волі штрафи і обмеження волі на строк до 2 років.
- У Зеленського заявляли, що цей закон є тимчасовим, оскільки глава держави наполягає на внесенні змін до документа з метою посилення відповідальності за брехню в деклараціях.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред